1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна

"Зросли майже в 20 разів": Облгази несанкціоновано відібрали газу з системи на 10 млрд гривень — Оператор ГТС

12.04.2021 23:50 ВАЖЛИВО

Сума нарахувань та борги облагазів за цей відбір блакитного палива перевищила 10 мільярдів гривень.

За перший квартал 2021 року українські обл- та міськгази несанкціоновано відібрали з системи 1,1 мільярда кубометрів газу.

Про це пише hromadske.ua з посиланням на повідомлення державної компанії Оператора газотранспортної системи.

Обл- та міськгази — це оператори ГРМ, які відповідають за доставку газу у наші домівки. У них є виробничо-технологічні витрати — це витрати газу при транспортуванні газу, також компанії відбирають додаткові обсяги газу з ГТС, щоб забезпечити в системі розподілу необхідний тиск.

Як кажуть в Операторі ГТС, з лютого динаміка такого «додаткового» відбору суттєво погіршилася: в січні облгази відібрали з ГТС 38 млн кубометрів газу, у лютому — 380 млн, у березні — 675 млн.

«Немає жодного логічного пояснення, яке б могло з технічної точки зори пояснити, чому втрати в розподільних мережах облгазів зросли майже в 20 разів за останні місяці опалювального сезону», — йдеться в повідомленні.

За словами очільника Оператора ГТС Сергія Макогона, сума нарахувань та борги облагазів за цей відбір блакитного палива перевищила 10 мільярдів гривень.

«Для порівняння: чистий прибуток Оператора ГТС у 2020 році склав 20,4 млрд грн. Тобто половину прибутку, який отримав ОГТСУ від міжнародних операцій та транзиту, наразі «вимивають» у вигляді несанкціонованих відборів облгази», — наголосив він.

Магокон поскаржився, що хоч за законодавством облгази і мають самі платити за небаланси і за газ для своїх виробничо-технологічних витрат, на практиці вони сильно затримують виплати, а механізму, який би змусив їх це робити вчасно, — немає.

Як ми вже казали, йдеться про облгази, які не продають нам газ, а які транспортують його (за що ми також платимо гроші по окремій платіжці). І тут слід пам’ятати, що ще в січні влада встановила граничну ціну за транспортування газу — 1,79 гривні за кубометр. Тобто облгази не мають можливості підняти тариф вище цієї позначки.

Те ж саме уряд зробив і з самою ціною на газ — до 1 травня вона не може бути вищою за 6,99 грн за кубометр. З 1 травня українці перейдуть на річний контракт.

Детальніше про те, як ми будемо платити за газ — читайте тут.

Нагадаємо: Стала відома ціна газу для України в березні

Читайте на ГК:Гороскоп на 17 квітня: кому із знаків Зодіаку посміхнеться удача
Читайте на ГК:Що буде з війною в Україні: мольфар дав два прогнози на літо
Читайте на ГК:Українцям за кордоном готують неприємні зміни: чого чекати з 1 липня