1. Новини Закарпаття
  2. >

"Зросли майже в 20 разів": Облгази несанкціоновано відібрали газу з системи на 10 млрд гривень — Оператор ГТС

12.04.2021 23:50 Бізнес ВАЖЛИВО

Сума нарахувань та борги облагазів за цей відбір блакитного палива перевищила 10 мільярдів гривень.

Сума нарахувань та борги облагазів за цей відбір блакитного палива перевищила 10 мільярдів гривень.

За перший квартал 2021 року українські обл- та міськгази несанкціоновано відібрали з системи 1,1 мільярда кубометрів газу.

Про це пише hromadske.ua з посиланням на повідомлення державної компанії Оператора газотранспортної системи.

Обл- та міськгази — це оператори ГРМ, які відповідають за доставку газу у наші домівки. У них є виробничо-технологічні витрати — це витрати газу при транспортуванні газу, також компанії відбирають додаткові обсяги газу з ГТС, щоб забезпечити в системі розподілу необхідний тиск.

Як кажуть в Операторі ГТС, з лютого динаміка такого «додаткового» відбору суттєво погіршилася: в січні облгази відібрали з ГТС 38 млн кубометрів газу, у лютому — 380 млн, у березні — 675 млн.

«Немає жодного логічного пояснення, яке б могло з технічної точки зори пояснити, чому втрати в розподільних мережах облгазів зросли майже в 20 разів за останні місяці опалювального сезону», — йдеться в повідомленні.

За словами очільника Оператора ГТС Сергія Макогона, сума нарахувань та борги облагазів за цей відбір блакитного палива перевищила 10 мільярдів гривень.

«Для порівняння: чистий прибуток Оператора ГТС у 2020 році склав 20,4 млрд грн. Тобто половину прибутку, який отримав ОГТСУ від міжнародних операцій та транзиту, наразі «вимивають» у вигляді несанкціонованих відборів облгази», — наголосив він.

Магокон поскаржився, що хоч за законодавством облгази і мають самі платити за небаланси і за газ для своїх виробничо-технологічних витрат, на практиці вони сильно затримують виплати, а механізму, який би змусив їх це робити вчасно, — немає.

Як ми вже казали, йдеться про облгази, які не продають нам газ, а які транспортують його (за що ми також платимо гроші по окремій платіжці). І тут слід пам’ятати, що ще в січні влада встановила граничну ціну за транспортування газу — 1,79 гривні за кубометр. Тобто облгази не мають можливості підняти тариф вище цієї позначки.

Те ж саме уряд зробив і з самою ціною на газ — до 1 травня вона не може бути вищою за 6,99 грн за кубометр. З 1 травня українці перейдуть на річний контракт.

Детальніше про те, як ми будемо платити за газ — читайте тут.

Нагадаємо: Стала відома ціна газу для України в березні

Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська