1. Новини Закарпаття
  2. >

«Березневі блакитні розцінки»: оприлюднено вартість блакитного палива газопостачальних компаній

26.02.2021 22:15 Бізнес ВАЖЛИВО Голос Карпат

Із січня цього року ціни на газ для побутових споживачів істотно підвищились. Це неабияк відбилось на гаманцях простих жителів, у результаті чого в країні розпочались акції масового протесту.

Із січня цього року ціни на газ для побутових споживачів істотно підвищились. Це неабияк відбилось на гаманцях простих жителів, у результаті чого в країні розпочались акції масового протесту.

У зв’язку із завищеними тарифами на комунальні послуги, на Закарпатті вдбулися протести в Ужгороді, Виноградові, Мукачеві, на Свалявщині. Обурені жителі збирались масово із протестами біля ОДА, перекривали дорогу державного значення «Киїів-Чоп». 18 січня Кабмін затвердив граничну ціну на газ у 6,99 грн за кубічний метр, що має знизити ціну на газ для населення до відповідного рівня.

Згідно з урядовою постановою, ціна діятиме з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року.

Наразі на сайті газотека оприлюднено ціни на газ на березень поточного року. Згідно із поданою інформацією, найнижчі тарифи для населення запропоновані двома компаніями – Палівенерго (6, 5 грн за куб. м., передоплата) і MEGAWATT (6,7 грн куб. м.).

Найвищими є тарифи «газбудів» – Закарпатгаз Збут, Київоблгаз Збут, Житомиргаз Збут.

Газові послуги цих компаній за 1 кум м. на місяць вартують 6, 99 грн. Оплата в кінці місяця. Трохи дешевшим у тарифному плані є Закарпаттяенергозбут – 6, 97 грн. Місячний тариф від ГПК Нафтогаз України – 6, 86 грн. Агросинтез Трейдинг (Neogas) – 6, 75 за 1 куб.м.) Із запровадженням ринку газу від 2020 року, у споживачів є можливість обрати між постачальниками газу ту фірму, послуги якої більш-менш оптимальні. Згідно із відгуками споживачів блакитного палива, то більш-менш вигідними у тарифному плані та щодо якості послуг є Агросинтез Трейдинг (Neogas). В основному користувачі послуг цієї компанії задоволені помірними цінами, відзначають її надійність, рекомендують друзям. Перехід до компанії займає в середньому, як зазначають, від 3-4 днів. 

Щодо компанії ГПК Нафтогаз України, то відгуки тут є різними. Одні зауважують, мовляв, поки що все нормально і задоволені послугами, а інші вагаються ще із висновками. У декого взагалі немає досвіду роботи з компанією. Що дуже виснажує, за словами клієнтів, то це сам перехід до постачальника. Він займає, за словами людей, до 21 дня.

Серед переваг щодо підключення та оптимальних тарифів, відзначають компанію ЕРУ Трейдінг. Недоліками фірми, згідно із відгуків, є відсутність інформації щодо особового рахуноку та відповідних роз’яснень для створення особистого кабінету.

Дедалі частіше краяни залишаються невдоволеними послугами ПАТ «Закарпатгаз». Товариство є оператором газорозподільних мереж на Закарпатті. Єдине в області має відповідну ліцензію та надає послуги з розподілу природного газу.

У той же час, за словами людей, послуги товариства є дуже неякісними, адже сам газ малокалорійний. Аби відчути тепло із конвектора, його вмикають на позначку 5, а то й вище. У той же час, «куби мотають» і зростає оплата.

Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)
Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула все Закарпаття: клята війна забрала ще одного Героя (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська