1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Долар впав до мінімуму 2018 року: що стало причиною знецінення "зеленого"

302
Бізнес Україна

Долар упав до мінімуму за два з половиною роки по відношенню до десяти світових валют.

Долар впав до мінімуму 2018 року: що стало причиною знецінення "зеленого"

Причиною падіння курсу американської валюти стала поява ефективної вакцини від коронавірусу. Перспектива масового застосування вакцин охолодила інтерес інвесторів до головної світової резервної валюти, пише Bloomberg.

Агентство Dollar Spot Index, що стежить за рухом долара та інших світових валют, зафіксувало падіння американської валюти на 0,2 відсотка, до рівня квітня 2018 року. Це сталося після того, як влада США поінформувала про те, що в країні вакцинація планує початися через три тижні.

Прибутковість десятирічних казначейських облігацій зросла на три базисних пункти, до 0,86 відсотка.

На цьому тлі в понеділок, 23 листопада, піднялися в ціні фунт і норвезька крона по відношенню до американської валюти.

"Новини про вакцини підтримують точку зору про швидке відновлення світової економіки, тому долар втрачає свою привабливість, оскільки є головним активом на випадок пошуку притулку. Це сприятливе тло для ризикових активів, але негативне для долара США", - заявив валютний стратег у National Australia Bank Ltd. Родріго Катріл.

Він додав, що долар, як правило, виграє в періоди підвищеної невизначеності. А вакцинація може сприяти відновленню глобального економічного зростання і надати імпульс зростанню акцій та інших більш ризикових інвестицій.

Раніше аналітики Citigroup вже напророкували курсу долара обвалення на 20 відсотків у 2021 році, якщо вакцини проти коронавірусу отримають широке поширення і допоможуть оживити світову торгівлю і економічне зростання.

Джкркло: Korrespondent.net

Нагадаємо, раніше Держстат показав, скільки заробляють українці.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber