1. Новини Закарпаття
  2. >

У Чехії рекордно знизять податки на доходи

21.11.2020 11:52 Бізнес

За рахунок цього заходу прем'єр-мільярдер розраховує допомогти економіці після кризи, але критики вже звинуватили його в популізмі.

За рахунок цього заходу прем'єр-мільярдер розраховує допомогти економіці після кризи, але критики вже звинуватили його в популізмі.

Нижня палата чеського парламенту схвалила ідею значного зниження прибуткового податку в історії країни. Чеський прем'єр і мільярдер Андрей Бабіш вважає, що таким чином удасться відновити в країні економіку після пандемії коронавірусу. Про це в п'ятницю, 20 листопада, повідомляє Reuters. 

Так, базова ставка прибуткового податку в країні знизиться з 20,1% до 15%, відзначає Reuters. При цьому 15% - це нижній поріг, максимальна ставка становитиме 23%, підкреслює Bloomberg. 

"Крім прибуткового, зменшаться і інші податки: загальний обсяг зниження складе 130 млрд чеських крон ($ 5,86 млрд), або більше 2% від ВВП країни", - пише Reuters. 

Проти такого податкового нововведення виступили його ж прихильники по політичній коаліції, пише Reuters. Вони вказували, що реформа в основному буде вигідна тим, хто і так заробляє більше за інших. Критики також кажуть про те, що Бабіш використовує податкове послаблення, щоб збільшити свою популярність перед виборами, які пройдуть наступного року, зазначає Bloomberg. Однак сам глава уряду і міністр фінансів Чехії Алєна Шиллерова вважають, що низьке боргове навантаження країни (36,9% від ВВП у третьому кварталі) дозволяє простимулювати економіку, яка, як очікується, у цьому році впаде на 7%. 

"Так ми підтримаємо економіку тоді, коли це їй найбільш необхідно", - відзначала Шиллерова. 

Проект законодавчих змін далі буде розглянуто чеським сенатом, який може як запропонувати поправки, так і відправити документ на нове голосування. Андрей Бабіш займає друге місце в списку найбагатших людей Чехії, згідно з рейтингом Forbes Real-Time, поновлюваним у режимі реального часу. Його статки, за даними на 20 листопада, оцінюються в $4,8 млрд.

Читайте на ГК:На популярному курорті Таїланду затримали голого російського туриста, який лаявся і нападав на людей (ФОТО)
Читайте на ГК:Ще одна країна відчула поштовхи землетрусу магнітудою 7,1
Читайте на ГК:Шокуюча заява “вусаня”: Лукашенко заявив, що вважає Україну «своїм» регіоном
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська