1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті власники нерухомості сплатили понад 77 мільйонів гривень податку

15.11.2020 12:15 Бізнес

За статистикою Головного управлінні ДПС у Закарпатській області, впродовж січня-жовтня 2020 року власники нерухомості сплатили 77,8 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Зокрема, юридичними особами сплачено понад 46 млн грн, а фізичними особами – майже 32 млн гривень податку на нерухоме майно. Загалом, надходження податку нерухоме майно, порівняно з минулорічними, зросли на понад 12 млн гривень.

Варто зазначити, що фізичним особам податок нарахували органи податкової служби, вручаючи їм податкові повідомлення-рішення. Громадяни в поточному році сплачували податок на нерухомість за об`єкти, що були у володінні в 2019 році. Сплачували лише ті громадяни, котрі володіли квартирою/квартирами, житлова площа яких перевищує 60 м2 і будинку/будинків, загальна площа яких перевищує 120 м2, різних типів об’єктів житлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 180 м2.

Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлені за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 м2 бази оподаткування (пп. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 Податкового кодексу України).

Зауважимо, що для зручності платників ДПС України запроваджено низку електронних сервісів. Зокрема, за допомогою Електронного кабінету платники податків – фізичні особи мають можливість перегляду даних, зокрема, щодо:

– об’єктів оподаткування (житлові будинки, квартири, садові (дачні будинки), гаражі);

– сформованих податкових повідомлень-рішень та необхідних платіжних реквізитів для сплати податку на нерухомість;

– розрахунків сум податкових зобов’язань за податком;

– стану розрахунків з бюджетом.

ДПС у Закарпатській області

Нагадаємо, закарпатець відновив раритетний BMW та їздить на ньому по місту (ВІДЕО) 

Читайте на ГК:У Закарпатській ОВА розповіли, що чекає на жителів у наступному опалювальному сезоні
Читайте на ГК:В Ужгороді агресивний "алколюбитель" погрожував перехожим фізичною розправою (ФОТО)
Читайте на ГК:Боровся із окупантами: в Ужгороді провели в останню путь загиблого Героя (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська