1. Новини Закарпаття
  2. >

Чому нам формують політику ті, хто роками не платить податки?, - Олексій Любченко

10.11.2020 23:22 Бізнес

До вашої уваги велике інтерв'ю голови Олексія Любченко мовою оригіналу:

У країни є кілька резервів [податкових надходжень] і треба вибрати, чим нам займатися. Перший резерв — це $12 млрд, які приходять в Україну від тих людей, які виїхали, на жаль, працювати за кордон. Ці $12 млрд приходять в Україну, з них 11 млрд, але гривень — тобто в 30 разів менше — задекларовано. Там 100% повинні всі подати декларацію.

про РРО для ІТ ФОПів:
дивіться, якщо гроші ходять за рахунком і ми його бачимо, то, по-доброму, мені контроль людини не потрібен.

У нас економічно активне населення, за класифікацією ООН, — це 15−70 років — близько 34,6 млн. З цієї категорії податкова не бачить на своїй карті України 5,6 млн осіб протягом останніх десяти років.

Сам механізм декларування взагалі нічого не дасть. От у будь-якому вигляді не дасть, поки вона не буде пов’язана з виборчим правом і бюджетним процесом. Чому нам формують політику ті, хто десять років не платить податки? Він же ходить і кидає бюлетень. Тобто, я проти. Це моя громадянська позиція насправді. Хочеш користуватися соціальними стандартами? Ну так сплачуй податки і користуйся. Чому 11,6 млн осіб працює, платить податки, ще 1,8 млн зайняли активну позицію і стали підприємцями, а мільйони людей навіть не подумали про роботу, не кажучи вже про податки.

За даними Мінекономіки за перший квартал тіньова економіка становить 31% від офіційного ВВП. Тобто, збільшилася вона на 2 процентних пункти, якщо порівнювати з 2019 роком. Чому так сталося?

Я думаю, що запитання до банківської системи. Зараз поясню чому. Йдеться про кількість готівки, яка контролюється банківською системою. Так ось кількість грошей, яка перебуває в обігу поза банками, на сьогодні — понад 500 млрд грн. Це зона відповідальності Нацбанку.

У базі даних я повністю бачу трьох мільярдерів, 76 громадян задекларували більш як 100 млн грн доходів, у яких ефективна ставка 3%. А ми пам’ятаємо, звичайний громадянин платить 18% і військовий збір 1,5%

Ми всі вважаємо, що ми хитрі. Ми всі вважаємо, що ми можемо ставитися до держави так, як ми вважаємо за потрібне. А чому ти під 9% задекларував свої доходи, нібито отримані від бізнесу за кордоном? Так, згідно із законом ти маєш право. Тільки одне запитання виникає: а як ти цей бізнес за кордоном створив? За який рахунок? А чи були ліцензії Національного банку? Тобто такий цілий оберемок запитань, які треба ставити. Там реально під мільярди потенційних питань

— Гетманцев також говорить, що потрібно міняти податок на нерухомість. Обкладати з огляду на вартість нерухомості, а не метраж.
— Хороша ідея. Я його ще попросив розширити цю тему, тому що тут теж той кейс, який важливий. Щодо здачі нерухомості в оренду. Значить, у 2020 році громадяни подали майже 29 тисяч декларацій і задекларували 2,8 мільярда гривень доходу від таких операцій. Ведеться облік 2,7 тисячі фізосіб — власників 10 і більше об'єктів нерухомості. Тільки трохи більше ніж 2 тисячі отримують доходи від здачі майна в оренду офіційно. Тобто, у мене глибокі сумніви, що інші їх не отримують. Тому я кажу, Даниле Олександровичу, давайте ми зробимо оптимальні кроки. Наприклад, чому ми повинні ганятися за цим? По-перше, це трудомісткий процес. Прийти, подзвонити в двері, запитають — ти хто такий? Я сестра. Або господар. Паспорт покажіть. Вибачте, пішов займатися своєю роботою в інше місце. Тому, в моєму розумінні одна-дві квартири, а все що вище, це якийсь п’ятикратний розмір ставки податку на нерухомість. Якщо немає декларації, що ти її здав і отримав дохід. Тут порахувати треба, я говорю умовно п’ятикратний, тобто він повинен бути порівнянним до 18% від експертної оцінки вартості оренди. Залежно від реалій ринку для вирішення проблеми.

Нагадаємо, в Україні деруть податки до 40% навіть з бідняків, - експерт.

Читайте на ГК:Випускників 11 класу звільнили від ДПА, але ЗНО все одно буде
Читайте на ГК:Грошей на пенсії не вистачає: що сталось з Пенсійним фондом та як це виправити, - УП
Читайте на ГК:Верховна Рада відхилила постанову про зниження ціни на електрику та тарифи на послуги розподілу газу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...