1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні дадуть пільги сферам культури і туризму

15.09.2020 20:18 Бізнес

Проект зміни до Податкового кодексу авторства президента Володимира Зеленського пропонує звільнити цільові культурні гранти від податку на прибуток.

Проект зміни до Податкового кодексу авторства президента Володимира Зеленського пропонує звільнити цільові культурні гранти від податку на прибуток.

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №3851 про податкові пільги для сфери культури, туризму і креативних індустрій. Про це у вівторок, 15 вересня, повідомило інформагентство РБК-Україна. 

Проект зміни до Податкового кодексу авторства президента Володимира Зеленського пропонує звільнити цільові культурні гранти від податку на прибуток для юридичних осіб і від податку на доходи фізичних осіб для громадян. Гранти надаються на безоплатній та безповоротній основі за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, міжнародної технічної допомоги. 

У разі неповного використання такого гранту, суми якого не повернуті надавачу, або його нецільового використання такі суми визнаються доходом і підлягають оподаткуванню на загальних підставах. 

Також вводиться знижена ставка податку на додану вартість в розмірі 7% для більшої доступності театральних вистав і концертів, виступів художніх колективів, артистів, а також виставок, кінематографічних прем'єр, екскурсій в музеях і зоопарках, культурних заходів тощо. Таку ж знижену ставку пропонується застосовувати до доходів від показу фільмів в україномовній версії для сліпих і німих. 

Крім того, з 1 січня 2023 до 1 січня 2025 року Закон пропонує звільнити від сплати ПДВ показ національних та іноземних фільмів, дубльованих і озвучених державною мовою на території України і адаптованих до україномовної версії. Також до 1 січня 2023 року передбачається знижена ставка ПДВ в розмірі 7% до послуг готелів, мотелів, кемпінгів і т.д.

Читайте на ГК:У Харкові військові РФ завдали удару по ядерній установці - можуть виникнути важкі радіаційні наслідки
Читайте на ГК:"Збираємо на нову планету": мережа "вибухнула" мемами про Притулу та його збір на "Байрактари"
Читайте на ГК:Було випущено понад пів сотні: стало відомо, чим стріляли окупанти вночі по Україні
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська