1. Новини Закарпаття
  2. >

Українцям хочуть заборонити оренду квартир без ріелтора

26.06.2020 14:49 Бізнес ВАЖЛИВО

У Раді вирішили врегулювати ринок оренди та продажу нерухомості. Законопроект суперечить Конституції.

У Раді вирішили врегулювати ринок оренди та продажу нерухомості. Законопроект суперечить Конституції.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект Про ріелторську діяльність, яким хочуть заборонити купувати або орендувати нерухомість без ріелторів. Більшість ініціаторів законопроекту - депутати Слуги народу.

Згідно із законопроектом, кожну угоду ріелтори будут вносити в новий сервіс - Єдину інформаційну базу. Незареєстровані в базі ріелторські договори не будуть вважатися законними. Сама база буде публічною і доступною онлайн. 

Також ріелтор буде проводити паспортизацію об'єктів, без якої, наприклад, прорекламувати свою квартиру (скажімо, на сайті оголошень) - неможливо. За невиконання цієї вимоги законопроект передбачає штраф у 47,2 тисячі гривень. Самі ріелтори будуть зобов'язані пройти профподготвку і складати кваліфікаційний іспит. Буде створено Єдиний реєстр ріелторської діяльності. 

За роботу без ріелторських свідоцтв штрафуватимуть від 8,5 до 17 тисяч гривень з конфіскацією прибутку. І вдвічі більше за повторне порушення. В Асоціація фахівців з нерухомості вважають, що законопроект несе істотні ризики для ринку і має корупційні ознаки. 

У законопроекті бачать обмеження прав громадян на розпорядження своєю власністю, гарантовані Конституцією.

Читайте на ГК:Українська модель похвалилася відпочинком на Мальдівах (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Донбасі в Україні небезпечна ескалація, - Le Monde
Читайте на ГК:"COVID-19 може циркулювати кілька годин": як мінімізувати ризик зараження COVID-19 у замкнутих приміщеннях
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...