1. Новини Закарпаття
  2. >

Гривня вистояла в умовах пандемії - Bloomberg

29.05.2020 23:50 Бізнес

НБУ може продовжити скорочувати процентну ставку, так як гривня змогла встояти в умовах світової фінансової кризи через пандемію коронавірусу.

НБУ може продовжити скорочувати процентну ставку, так як гривня змогла встояти в умовах світової фінансової кризи через пандемію коронавірусу.

Про це заявив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб, повідомляє Bloomberg у п'ятницю, 29 травня.

Порівняно з глобальною фінансовою кризою 2008 року і початком війни на Сході, цього разу становище української валюти набагато краще. Сологуб заявив, що процентна ставка може бути опущена нижче від запланованих 7% до кінця року. 

Як пише Bloomberg, в 2019 році гривня була валютою з кращими результатами у співвідношенні до долара США. Інвестори багато вкладали в урядові локальні бонди з високою прибутковістю. Однак, вихід для них виявився більш складним. Тому що про вторинний ринок немає й мови. Покупці, що не пролонгували свої активи, повинні зберігати їх до закінчення терміну дії. Це захищає гривню від негативного тиску. 

Крім того, ще одним фактором підтримки української валюти стане позика від МВФ в розмірі 5 мільярдів доларів, що чекає схвалення керівництва фонду. Українська влада розраховує, що зможе отримати 1,9 мільярда доларів протягом наступного місяця, паралельно заспокоюючи інвесторів. Все це допомогло Україні скорочувати вартість позик сім разів поспіль у квітні. 

Нарешті, подальше зменшення, ймовірно, через падіння світових цін на енергоносії, яке допомагає стримувати зростання споживчих цін нижче за офіційний прогноз. 

Нацбанк не панікує через прогнози значного падіння ВВП і не вдається до кількісного пом'якшення, як багато інших країн, що розвиваються. 

"Інфляція залишається невисокою. Ситуація з економічної і фінансової стабільності виглядає непогано", - підсумував Сологуб.

Читайте на ГК:Чого очікувати від "СидорЕнків-СидОренків" у другому сезоні (ФОТО)
Читайте на ГК:Головний санлікар України: Маски повинні носити всі (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Джамала написала свій стильний трек "Пастка" за сорок хвилин (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська