1. Новини Закарпаття
  2. >

Нацбанк очікує зростання безробіття в Україні: заробітчани повертаються до Європи

28.05.2020 22:34 Бізнес

З поступовим пом'якшенням карантинних заходів безробіття також піде на спад у другій половині року.

З поступовим пом'якшенням карантинних заходів безробіття також піде на спад у другій половині року.

Пік рівня безробіття в Україні, викликаний епідемією коронавірусу, очікується в другому кварталі. Про це в четвер, 28 травня, заявив голова Національного банку Яків Смолій на конференції Ринок праці і монетарна політика, повідомляє Укрінформ.

За його словами, піковий рівень безробіття складе 11,5% від усього працездатного населення, порівняно з 8,2% в 2019 році. Разом з поступовим пом'якшенням карантинних заходів і відновленням економіки безробіття також піде на спад у другій половині року, зазначив Смолій. 

"Але воно залишиться вищим, ніж роком раніше", - уточнив він.

За словами голови НБУ, звільнення українців через падіння ділової активності ускладнило працевлаштування, збільшивши навантаження на одну вакансію. Але навіть при цьому частина українців, які працюють за кордоном, вважала за краще не повертатися додому при введенні карантину, оскільки їх не влаштовувала перспектива пошуку роботи в Україні. 

"А ті, хто повернувся, тепер змушені конкурувати з місцевими звільненими за робочі місця з не завжди порівнянними зарплатами. Тому вони почали знову їхати на заробітки за кордон, як тільки почалося пом'якшення карантину, адже в тій же Польщі потреба в українських працівниках нікуди не зникла", - сказав Смолій. 

На його думку, це показує, що легкого вирішення проблеми трудової міграції з України не буде.

Читайте на ГК:"COVID-19 може циркулювати кілька годин": як мінімізувати ризик зараження COVID-19 у замкнутих приміщеннях
Читайте на ГК:"Ще по 8 тисяч": Як будуть платити українцям за локдаун і чому місцева влада відмовляється, - Страна
Читайте на ГК:"Блокування активів та майна" : Зеленський оголосив про санкції проти "десятки" контрабандистів
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...