1. Новини Закарпаття
  2. >

"Добровільна реструктуризація": Мінекоенерго підготувало законопроект про добровільне зниження інвесторами в ВДЕ "зеленого тарифу"

17.05.2020 20:35 Бізнес ВАЖЛИВО

Законопроект буде включати в себе комплекс рішень щодо удосконалення умов підтримки виробників електроенергії за "зеленим тарифом".

Законопроект буде включати в себе комплекс рішень щодо удосконалення умов підтримки виробників електроенергії за

Як пише видання "Українські Новини", після того, як Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зібрався провести нараду з інвесторами в "зелену" енергетику, Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища підготувало законопроект про добровільне зниження інвесторами в поновлювані джерела енергії (ВДЕ) "зеленого тарифу" і призупинення будівництва нових сонячних і вітряних електростанцій (СЕС і ВЕС) за "зеленим тарифом".

Про це свідчить відповідь Мінекоенерго на лист глави Служби безпеки Івана Баканова голові Верховної Ради Дмитру Разумкова, який офіційно надано Українським Новинам.

Згідно з ним, на першому засіданні антикризового енергетичного штабу 29 квітня було прийнято рішення, що Мінекоенерго має підготувати меморандум про взаєморозуміння між урядом і виробниками електроенергії з ВДЕ і до 18 травня подати Кабінетові Міністрів законопроектпо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії.

У листі наголошується, що Мінекоенерго розробило законопроект, який буде включати в себе комплекс рішень щодо удосконалення умов підтримки виробників електроенергії за "зеленим тарифом", ключовими з яких є: добровільна реструктуризація "зеленого тарифу", з продовженням або без продовження терміну дії, що дозволить знизити фінансове навантаження на ринок електроенергії; обмеження термінів введення в експлуатацію нових об'єктів СЕС і ВЕС за "зеленим тарифом", що дозволить обмежити неконтрольоване зростання обсягу встановленої потужності об'єктів ВДЕ в рамках моделі за "зеленим тарифом".

"Також це дозволить контролювати обсяги введення нових об'єктів відновлюваної енергетики в експлуатацію шляхом установки річних квот в рамках аукціонної моделі підтримки", - сказано в ньому.

Голос Карпат вирішив провести опитування у своєму Тelegram-каналі:

 

Крім того, з метою сприяння розосередження об'єктів відновлюваної енергетики по території України пропонується надати право Кабінету Міністрів встановлювати річні квоти підтримки в певних областях або регіонах і встановлювати обмеження максимальної потужності об'єкта електроенергетики на відповідному аукціоні.

Також пропонується ввести в 2020 році відповідальність за небаланси електроенергії для всіх виробників з ВДЕ, що створить для таких об'єктів економічні стимули для збільшення точності прогнозування своїх графіків відпуску електроенергії, а також надати оператору системи передачі (ОСП) право на зниження потужностей об'єктів, що працюють по " зеленим тарифом ", в разі порушення балансової надійності об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України.

При цьому Мінекоенерго пропонує посилити механізм верифікації завершення будівництва об'єктів ВДЕ, зокрема залучення акту виконаних робіт з приєднання до електромереж ОСП для уникнення зловживань.

"Зазначені рішення покликані збалансувати кошторис державного підприємства" Гарантований покупець ", прискорити перехід до нової, конкурентної моделі підтримки відновлюваної енергетики шляхом проведення аукціонів з розподілу квоти, і в загальному забезпечити сталий розвиток відновлюваної енергетики економічно ефективним способом відповідно до кращих міжнародних практик", - підсумували в листі.

Нагадаємо, раніше ми писали про темні часи для «зеленої» енергетики та хто спровокував енергетичну кризу?

Читайте на ГК:Мобілізацію в Україні посилюють: відомо яким чином в ухилянтів відбиратимуть водійські права
Читайте на ГК:Відремонтують, але не все: відомо яким автошляхам пощастить з ремонтом цієї весни
Читайте на ГК:Приватні структури чи законні військові формування?: уся правда про ТЦК та межі їх повноважень
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська