1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Рекламний карантин: як не втратити «свого» клієнта та здобути нових у період кризи

12.05.2020 13:50 Бізнес Ексклюзив Голос Карпат

Зараз малий бізнес переживає не найкращі часи. Хтось пробує перейти в онлайн, хтось - у підпілля.

Зараз малий бізнес переживає не найкращі часи. Хтось пробує перейти в онлайн, хтось -  у підпілля.

Та об’єднує їх одне – реклама, адже без неї зараз нікуди. Про особливості ведення рекламних кампаній у період карантину та їх вплив на покупців журналістка «Голосу Карпат» поспілкувалась з психологом, маркетологом, співзасновником SMM-агенції та фахівцем з реклами.

Всі ми помітили, що з початком карантину у наших стрічках новин у соцмережах, на сайтах та під час пошуку потрібної нам інформації, з’явилось набагато більше реклами. І, о, диво, всі товари нам ну дуже потрібні. Це все заслуга штучного інтелекту та особливих умінь наших гаджетів, про які ніхто відкрито не говорить. Але зараз не про це, а про те, як же реклама впливає на нас та нашу купівельну поведінку.

Про це ми запитали психолога Наталю Боднар. Дівчина розповіла, що саме у період загостреного відчуття тривоги люди здатні до імпульсивних покупок. Мова, в першу чергу, іде про жінок.

«Зараз люди багато часу проводять у соцмережах, постійно перебуваючи під впливом інформації ззовні. Люди мають багато вільного часу, але, в той же час, позбавлені можливості пройтись магазинами та задовільнити свою потребу шопінгу. Тому, вони це роблять в онлайні. І часто ця річ їм не зовсім то і потрібна, але грамотна реклама змушує зупинити на ній свій погляд, а грамотний маркетинг – купити товар або послугу», - розповіла фахівець.

Вона також зазначила, що реклама – як вітрина у магазині. Людина з першого погляду розуміє чи хоче вона перейти за посиланням і чи хоче цю річ взагалі.

«У продавця є лише 1-2 секунди для продажу. Якщо рекламне фото чи відео не закохують у себе з першого погляду, то це провал. Це закономірність людського мозку та психології», - сказала психолог.

Керівник відділу маркетингу в Allan Lloyds Group Неля Акімова розповіла про тонкощі організації рекламних кампаній.

«Реклама - це сфера, де постійно потрібно тримати руку на пульсі. Не зважаючи на те, що швидко змінюються умови, потрібно максимально «вичавлювати» все можливе з ситуації, яка склалася, і знаходити нові потоки цільової аудиторії. Хоч люди і сидять вдома, але вони не перестали купувати. Корисний контент, соціальна відповідальність та трішки гумору - інструменти вдалої реклами», - наголосила вона.

Також Неля підкреслила, що потрібно акцентувати увагу на найбільш актуальних товарах та послугах в умовах карантину. Не менш важливий момент, який багато пропускають - прописувати доставку в тексті оголошень.

Про свій досвід організації роботи у період карантину розповів співзасновник смм-агенції «Erdeli Family» Аттіла Ерделі.

«Саме зараз на час карантину і трохи часу після нього ми взяли безкоштовно у роботу проект - громадська організація «Моя сім’я». Робимо це для того, аби донести до людей меседж про те, що у такий час варто гуртуватися і допомагати одне одному. Окрім того, стараємося іти назустріч діючим клієнтам, змінюючи стратегії ведення проєктів на час карантину. Щодо замовлень: інтерес є, але очевидно, що підприємці, як на мене, зараз утримуються від активних дій. І це так само стосується активності у соцмережах», - сказав він.

Таку ж думку висловив і фахівець з реклами Віталій Дячук.

«Під час коронакризи ми побачили, що маркетинг - перша стаття, яку бренди урізають. Бо найпростіше вимкнути рекламу в соцмережах, поставити на «стоп» Google Ads, відмовитись від рекламної поліграфії, щоб перечекати і зібратись із думками. Але чи це правильно - спірне питання. Протягом всього часу існування вашого бізнесу клієнти підтримували вас грошима, багато хто прив’язався до вашого сервісу, до власників чи працівників. А як тільки стало складно ви раз, і замкнулися в собі. Дуже цінно, коли бренд продовжує спілкуватися з клієнтом, хоча й по-іншому: дає поради як провести карантин, показує правильний приклад поведінки своїх працівників та, навіть, просто підіймає настрій мемасиками, - це робить його ближчим», - зазначив він.

Не втрачати з’язку з клієнтами радить і Аттіла Ерделі.

«Усе коли-небудь закінчується. Закінчиться й карантин. Тому цей час потрібно сприймати як можливість. Можливість збільшити лояльність до свого бренду, підтримуючи різні благодійні ініціативи, запроваджуючи пропозиції та акції. Та й навіть просто публікуючи корисний, влучний і ситуативний контент. І я впевнений, що по закінченню карантину, фідбек людей від проведеної брендом роботи не змусить себе довго чекати».

Очікування позитивного результату, а з ним і прибутку, цілком і повністю залежить від роботи під час карантину. Як зазначили усі наші фахівці – це найкращий час для реалізації своїх ідей, пропрацьовування нової стратегії. А як донести новинки до існуючих і потенційних клієнтів, якщо не за допомогою реклами? Тим більше, що зараз, за словами фахівців, у більшості ніш кліки обходяться дешевше, SMM-ники, маркетологи та поліграфії пропонують знижки на послуги. Особливо актуально це для сервісів доставки їжі, ресторанів, кафе, крафтових виробників, які розширюють географію своїх клієнтів, але більшу частину часу зайняті операційною діяльністю і не мають достатньо часу на обробку всіх замовлень вручну. Тут на допомогу приходять чат-боти соцмережах.

«Клієнти дедалі частіше замовляють розробку чат-бота, який буде виконувати левову частку роботи на сторінках в соцмережах. Його можна «навчити» відповідати на поширені питання, приймати замовлення і навіть проводити платежі онлайн за допомогою месенджерів», - розповів Віталій Дячук.

Тож, за словами фахівців, зараз основним напрямком має бути підтримання/посилення комунікації з клієнтами та підготовка до старту після повноцінного відновлення роботи. Єдиною і найважливішою умовою рекламних кампаній має бути чітка стратегія та продуманість усіх кроків. https://goloskarpat.info/marketing/

Читайте на ГК:Летальний наслідок від грипу: в Україні померла 9-річна дитина
Читайте на ГК:На Закарпатті водій намагався дати хабаря поліцейським: що було далі (ФОТО)
Читайте на ГК:День народження став днем поховання: полеглому Герою із Закарпаття мало б виповнитися 29 років (ФОТО, ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська