1. Новини Закарпаття
  2. >

У травні курс долара може досягти максимальної позначки, — експерти

03.05.2020 23:38 Бізнес

Прогнози експертів щодо курсу валют в Україні після зняття карантину розділилися.

Прогнози експертів щодо курсу валют в Україні після зняття карантину розділилися.

Як пише РБК-Україна, курс долара в Україні у травні 2020 року може поповзти вгору і досягти позначки у 28 гривень. В цілому прогнози експертів щодо курсу валют в Україні після зняття карантину розділилися. Деякі вважають, що скасування карантину і повернення до звичайного ритму життя мало позначиться на курсі валют. Інші ж зазначають, що є інші причини для зростання курсу валют. Як зазначив бізнес-аналітик, експерт Європейського Аналітичного центру Вадим Бардась, в травні Україну очікує повзуча девальвація.

Читайте на ГК:"Бої півнів у Раді": депутати замість розгляду важливих питань вирішили помахати кулаками (ВІДЕО)

"Очікується, що в травні національна валюта продовжить повзучу девальвацію до 28 гривень за долар. Разом з тим, підтримку стабільного курсу долара в Україні надає імміграція працівників і високі ціни в глобальній економіці на пшеницю, що збільшує вартісні обсяги аграрного експорту і забезпечує надходження валюти на міжбанківський ринок. Зокрема, у квітні середньоденний обсяг торгів на міжбанку виявився вищим на 24,4% у порівнянні з квітнем 2019 року. Проте відбувається уповільнення росту торгів, оскільки в березні міжбанк наторгував на 72,4% більше у порівнянні з березнем-2019", — розповів експерт в коментарі для Styler. Крім того, на курс валют в Україні може вплинути й світова криза, зокрема зниження цін на енергоресурси та нафту. "Підтримкою для гривні буде зниження цін на енергоресурси, що є наслідком продовження тренду зниження вартості нафти. Відповідна ситуація забезпечить зменшення імпорту в Україну, третину з якого становить енергетичний імпорт. Найбільшими ризиками для національної валюти є скорочення глобальної економіки та зменшення місткості ринків збуту в Азії, Європі та Близькому Сході, що відповідно призведе до зменшення валютних надходжень від експорту товарів і послуг та збільшенню залежності від боргового капіталу", — пояснив Вадим Бардась.

Читайте на ГК:Гороскоп на 30 березня для всіх знаків зодіаку

Він додав, що на курс валюти в Україні вплинули й інші фактори та дав свій прогноз щодо вартості долара в Україні на травень. 

"Загалом, у середньостроковій перспективі, враховуючи рішення МВФ про надання Україні додаткового валютного кредиту та обсяг резервних активів НБУ курс долара буде коливатися в коридорі 29-30 гривень. Також, підписання закону про ринок землі та ослаблення обмежень щодо ділової активності в Україні будуть позитивно впливати на курс гривні та настрої інвесторів щодо капіталовкладень в національну економіку", — резюмував експерт.

А ось кандидат економічних наук і незалежний експерт Олександр Хмелевський вважає, що підписання закону про ринок землі не буде мати впливу на курс валюти. 

"Курс долара стабілізувався у квітні через скорочення економічної активності. У травні очікується, що курс буде коливатися в межах 27-28 гривень за долар. Гривня перебуватиме під тиском через загострення економічної кризи. Вихід з карантину та активізація економічної діяльності може призвести до подальшої девальвації гривні. Підписання закону про ринок землі ніякого впливу мати на курс гривні не буде", — розповів експерт.

Читайте на ГК:Курси валют на 31 березня: євро різко подешевшав
Читайте на ГК:В Ізмаїлі діти забили до смерті бездомного чоловіка (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Прощавайте, 6,99 за кубометр: що буде з цінами на газ для населення та як працюватиме річний продукт, - УП
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...