1. Новини Закарпаття
  2. >

Нацбанк спрогнозував терміни скасування карантину

01.05.2020 18:09 Бізнес ВАЖЛИВО

Очікується, що карантин завершиться в кінці червня поточного року. Однак при цьому ще тривалий час можуть зберігатися обмеження на масові заходи.

Очікується, що карантин завершиться в кінці червня поточного року. Однак при цьому ще тривалий час можуть зберігатися обмеження на масові заходи.

Національний банк України спрогнозував терміни основних етапів зняття карантину в країні. Про це йдеться в Інфляційному звіті НБУ за квітень, повідомив Кореспондент. Як зазначається в огляді, поточний прогноз НБУ ѓрунтується на припущенні про завершення карантину в кінці червня поточного року. 

Перший крок - ослаблення обмежень із середини травня. Він передбачатиме дозвіл на такі види діяльності: торгівля непродуктовими товарами, окремі послуги з особистого догляду, кафе / ресторани, громадський транспорт і міжміське сполучення. 

Однак залишається заборона на проведення масових заходів (спортивні і розважальні заходи, відвідування кінотеатрів), подорожі за кордон, авіасполучення, йдеться в огляді. Другий крок передбачає зняття багатьох обмежень з кінця червня. Однак при цьому ще довгий час можуть зберігатися обмеження на специфічні заходи - великі концерти, спортивні чемпіонати та інше. 

"Водночас такі залишкові обмеження не матимуть помітного впливу на економіку, проте будуть певним бар'єром для поширення епідемії", - зазначають експерти НБУ. 

За прогнозом НБУ, внаслідок карантинних обмежень для подолання пандемії і глобальної кризи економіка України скоротиться на 5,0% у 2020 році, але відновить зростання на рівні близько 4% в наступні роки. Зазначається, що прямий вплив на економіку України у 2020 році призведе до втрати 2,5% ВВП.

Читайте на ГК:Тіна Кароль захопила шанувальників зухвалим образом (ФОТО)
Читайте на ГК:Курси валют на 30 липня: гривня продовжила падіння
Читайте на ГК:У Києві голий чоловік на дорозі отримав удар від водія (ВІДЕО 18+)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...