1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні безробітні зможуть отримати 90 тисяч на відкриття свого бізнесу

26.02.2020 23:50 Бізнес

Мінекономіки представило програму розвитку підприємництва в Україні. Тепер безробітний зможе отримати одноразову виплату на створення власного бізнесу.

Мінекономіки представило програму розвитку підприємництва в Україні. Тепер безробітний зможе отримати одноразову виплату на створення власного бізнесу.

Державна служба зайнятості у 2020 році реалізує кілька програм сприяння зайнятості населення, спрямованій на розвиток підприємництва. Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

За їхніми даними, однією з таких програм є програма надання одноразової виплати допомоги при безробітті для започаткування підприємницької діяльності зареєстрованим у службі зайнятості безробітним.

Максимальний розмір такої фінансової підтримки у 2020 році може досягати 90 тис. грн (за умови призначення допомоги по безробіттю в максимальному розмірі). Середній розмір такої допомоги у 2020 році - 46 тис. грн. 

"Кошти, виплачені безробітному одноразово для організації підприємницької діяльності, повертати буде непотрібно", - йдеться в повідомленні. 

Участь у програмі щодо початку власного бізнесу можуть взяти безробітні з 18-річного віку, які зареєстровані в державній службі зайнятості, не уклали новий трудовий договір протягом одного місяця після реєстрації в службі зайнятості і спільно з кар'єрним радником склали план дій для відкриття власного бізнесу. 

Не отримають такої допомоги безробітні, які протягом останніх 24 місяців перед реєстрацією працювали як фізична особа-підприємець, незважаючи на те, що підприємницька діяльність була припинена і знята з реєстрації, а також особи, які вже отримували фінансову підтримку від служби зайнятості на започаткування власної справи, але не здійснювали підприємницьку діяльність або припинили її протягом двох років, починаючи з дня державної реєстрації. 

За даними Мінекономіки, протягом 2019 року власну справу за сприяння служби зайнятості започаткували 2,4 тис. осіб, а в цьому році в планах служби - допомогти у створенні власного бізнесу вже 8,5 тис. безробітним, що в 3,6 разу більше. Найчастіше колишні безробітні відкривають свій бізнес у сфері торгівлі, професійної і наукової діяльності, ремонту побутової техніки, а також у переробній промисловості і сільському господарстві.

Читайте на ГК:"COVID-19 може циркулювати кілька годин": як мінімізувати ризик зараження COVID-19 у замкнутих приміщеннях
Читайте на ГК:"Ще по 8 тисяч": Як будуть платити українцям за локдаун і чому місцева влада відмовляється, - Страна
Читайте на ГК:"Блокування активів та майна" : Зеленський оголосив про санкції проти "десятки" контрабандистів
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...