1. Новини Закарпаття
  2. >

У Нафтогазі хочуть поділити "борг" Газпрому між українцями

11.02.2020 17:32 Бізнес

Відповідну пропозицію владі озвучив виконавчий директор НАК. У перерахунку на кожного громадянина України виходить близько шести тисяч гривень.

Відповідну пропозицію владі озвучив виконавчий директор НАК. У перерахунку на кожного громадянина України виходить близько шести тисяч гривень.

Нафтогаз пропонує керівництву країни розділити доходи від транзиту газу, а також отримані від Газпрому 2,9 млрд доларів за Стокгольмський арбітраж, включаючи премію топ-менеджера кампанії, між усіма українцями. Відповідну пропозицію озвучив виконавчий директор НАК Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook.

За словами Вітренка, він звернувся до керівництва країни ще в середині січня, але так не отримав відповіді.

"Я в середині січня запропонував політичному керівництву віддати мою премію безпосередньо українцям, заради яких досягав я таких екстраординарних результатів. При цьому я помітив, що було б несправедливо і насправді несуттєво, якщо тільки мої чесно зароблені кошти будуть порівну розподілені безпосередньо між усіма громадянами України, а 99,75% коштів, зароблених насамперед завдяки моїй роботі, розподілятимуть політики і чиновники не порівну, а як їм заманеться", - написав він.

За словами Вітренка, йдеться про вищезазначені 2,9 млрд дол., отриманих за рішенням арбітражу, плюс 7,2 млрд дол. - гарантований дохід від транзитного контракту з Газпромом, що в цілому дорівнює 10,1 млрд дол.

"У перерахунку на кожного громадянина України виходить близько 6 тис. грн, або понад 16 тис. грн на кожне домогосподарство. Дуже важливо забезпечити ефективне використання цих грошей українцями. Також логічно і справедливо було б пов'язати ці виплати зі сферою газу. Тому потрібне обмеження - "на витрати на енергоефективність", - написав топ-менеджер НАК.

На його думку, такі витрати не завжди в пріоритеті, а так українські родини будуть мати на це цільові кошти. Як приклад він запропонував роздавати сертифікати, які українці можуть обміняти на товари в спеціальному електронному магазині, який буде торгувати виключно товарами для підвищення рівня енергоефективності. Такими товарами можуть бути матеріали для утеплення приміщень, нові бойлери з високим ККД тощо.

"Для практичної реалізації цієї ініціативи знадобляться законодавчі зміни, зокрема, про звільнення від оподаткування відповідних доходів Нафтогазу і моєї премії, яка йде на виплату цих грошей людям, і доходів простих українців, які отримують ці гроші", - написав він.

Топ-менеджер НАК запропонував виплачувати ці гроші як премії, яка буде називатися "Премія за перемогу в Стокгольмському арбітражі і підписання нового контракту на транзит з Газпромом команди під керівництвом Юрія Вітренка". Крім того, в своїй заяві Вітренко зазначив, що, не виплачуючи йому премію за перемогу в Стокгольмському арбітражі, передбачену контрактом з ним, роботодавець в особі Нафтогазу порушує всі норми трудового законодавства.

Читайте на ГК:"Бої півнів у Раді": депутати замість розгляду важливих питань вирішили помахати кулаками (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 30 березня для всіх знаків зодіаку
Читайте на ГК:Курси валют на 31 березня: євро різко подешевшав
загрузка...