1. Новини Закарпаття
  2. >

Мільярдери виявилися багатшими за більш ніж половину людства

20.01.2020 16:34 Бізнес

Багатство 2,2 тисячі мільярдерів перевищило сукупні накопичення 4,6 мільярда людей, а 22 найбагатших чоловіків володіють капіталом, еквівалентним майну всіх жінок Африки.

Багатство 2,2 тисячі мільярдерів перевищило сукупні накопичення 4,6 мільярда людей, а 22 найбагатших чоловіків володіють капіталом, еквівалентним майну всіх жінок Африки.

Статок 2153 мільярдерів перевищив сукупний капітал 59% людства. Про це свідчить дослідження благодійної організації Oxfam, опубліковане в понеділок, 20 січня. Мільярдери володіють таким капіталом, як 4,6 мільярда людей разом узяті. 

Якби людина щодня відкладала по 10 тисяч доларів з моменту будівництва єгипетських пірамід (XXVI століття до нашої ери), то до 2020 року її статок наблизився б лише до п'ятої частини середнього статку мільярдера, який входить у топ-5 найбагатших, підрахували експерти. 

Сукупний капітал 22 найбагатших чоловіків еквівалентний статку всіх жінок Африки разом узятих.

На думку дослідників, в основі такої нерівності лежить "збиткова і сексистська економічна система", так як більшістю мільярдерів є чоловіки, а жінки в сучасному світі займаються так званою неоплачуваною працею (домашнє прибирання, готування, догляд за дітьми, хворими та людьми похилого віку) і працюють на низькооплачуваних роботах. 

Дослідники закликають світові уряди побудувати таку економічну систему, яка буде винагороджувати людей за працю, що приносить реальну користь суспільству, а не заохочувати нескінченну погоню за прибутком і багатством. Цього можна домогтися за рахунок інвестицій в національні системи охорони здоров'я і введення прогресивної шкали оподаткування.

Читайте на ГК:Тепер в Telegram можна сортувати чати окремими папками
Читайте на ГК:"812 смертей за 24 години": Іспанія обійшла Китай за кількістю інфікованих коронавірусом
Читайте на ГК:У Чехії карантин продовжили до 11 квітня