1. Новини Закарпаття
  2. >

Кабмін порівняв українські зарплати з зарплатами в Польщі, Чехії і Латвії

13.01.2020 20:18 Бізнес

Зарплати українців поступово збільшуються в останні роки, однак вони продовжують істотно поступатися зарплатам працівників у Східній Європі.

Зарплати в Україні в кілька разів менші, ніж у країнах Східної Європи, що входять в ЄС. Про це свідчать дані в огляді ринку праці, який оприлюднило Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України. 

Так, за даними доповіді, середня номінальна заробітна плата в Україні в третьому кварталі 2019 року становила 382 євро. У той же час у Латвії цей показник був на рівні 1 091 євро в місяць (у 2,9 разу більший), в Польщі середня зарплата була 1 143 євро (в 3 рази більша), в Чехії - 1 310 євро (в 3,4 разу більша). 

У той же час, в Мінекономіки відзначають, що зарплата в Україні зростає високими темпами, що сприяє поступовому скороченню розриву між рівнем заробітних плат в Україні та європейських країнах. Відзначається, що темпи зростання реальної заробітної плати продовжили істотно перевищувати темпи зростання продуктивності праці.

"Відповідно, зростає частка оплати праці у вартості виробленої продукції", - йдеться в доповіді. 

При цьому найважливішими факторами, які вплинули на зростання зарплати, називаються підвищення мінімальної заробітної плати, конкуренція за кваліфіковану робочу силу із зарубіжними роботодавцями і продовження позитивної динаміки розвитку економіки. 

Читайте на ГК:"Урок без ґаджета": школярам можуть заборонити користуватися смартфонами на уроках
Читайте на ГК:Знижки закінчуються. Чому в Україні почали підвищувати тарифи на опалення і скільки тепер нарахують в платіжках за січень, - Страна
Читайте на ГК:Україна призупиняє авіасполучення з Китаєм
Стрічка