1. Новини Закарпаття
  2. >

У Нацбанку назвали головну загрозу фінансовій стабільності

17.12.2019 23:35 Бізнес

Головним викликом для макрофінансової стабільності України є повернення Приват банку Ігорю Коломойському, повідомив Нацбанк.

Головним викликом для макрофінансової стабільності України є повернення Приват банку Ігорю Коломойському, повідомив Нацбанк.

Результати судових процесів, пов'язаних з ПриватБанком, є одним з найбільш масштабних викликів для макрофінансової стабільності України. Про це йдеться в новому Звіті про фінансову стабільність Національного банку.

У звіті наголошується, що банківський сектор залишається в хорошому фінансовому стані.

"Банки високоприбуткові, рентабельність капіталу сектора є рекордною. У цьому році відрахування в резерви будуть найнижчими за більш ніж десятиліття. Низька вартість кредитного ризику буде зберігатися в найближчі роки, адже макроекономічні умови сприятливі, боргове навантаження реального сектора прийнятне, а доходи домогосподарств стрімко зростають", - йдеться в документі.

Повідомляється, що проведене в 2019 році стрес-тестування показало, що в системі залишається кілька банків, в тому числі два державних, з істотними проблемами. Вони можуть вимагати значних обсягів капіталу за несприятливого макроекономічного сценарію. Їхня фінансова стійкість є низькою, фінустанови вразливі до можливих криз.

"Державні банки залишаються у фокусі уваги НБУ, оскільки вони є значущими для банківської системи", - йдеться в документі.

Читайте на ГК:Стала відома ціна газу для України в березні
Читайте на ГК:Jerry Heil "оголилася" в новому альбомі (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Україні легалізували використання медичного канабісу, але не всього
загрузка...