1. Новини Закарпаття
  2. >

У НБУ пояснили стрімке зростання гривні

11.12.2019 11:48 Бізнес

Про це у повідомила прес-служба Нацбанку.

Про це у повідомила прес-служба Нацбанку.

У Національному банку заявили, що зростання гривні пояснюється переходом від фіксованого курсу до плаваючого, в якому курс відповідає реальному стану економіки.

"Валютний режим до 2015 року по суті передбачав фіксування курсу. Це створювало ілюзію стабільності, українці були спокійними, незважаючи на табло обмінного курсу. Але ціна такої "стабільності" була високою. Щоб утримувати курс на необгрунтованому рівні, витрачалися десятки мільярдів доларів міжнародних резервів", - повідомили в Нацбанку, відзначивши, що така політика шкодила фінансовій стабільності, що призводило до криз, руйнувало довіру до економіки і гривні.

У НБУ повідомляють, що зараз Україні фіксований курс не по кишені, тому що експорт становить значну частку економіки країни.

"При режимі плаваючого курсу, яка економіка - такий і курс. Якщо зростає експорт, є приплив інвестицій, економіка розвивається, інфляція низька і стабільна, тоді гривня зміцнюється.

Якщо ціни на експортні товари падають, зменшуються поставки за кордон, інвестори не готові інвестувати, і навпаки, виводять дивіденди, інфляція різко зростає, населення не довіряє гривні, купуючи валюту, - гривня послаблюється", - йдеться в повідомленні.

Також Нацбанк пояснив, чому не зупиняють зміцнення гривні, на яке скаржаться українські експортери. 

"Якщо НБУ, незважаючи на реальну економічну ситуацію не буде давати гривні міцніти, а тримати курс на рівні, наприклад, 26 або 27 гривень за долар, що буде думати бізнес і населення? Вони будуть сприймати, що НБУ захищає цей рівень курсу, а отже - інтереси певних зацікавлених сторін", - пояснили в НБУ, зазначивши, що такі дії підірвали б довіру до регулятора і сприяли б девальвації національної валюти.

Читайте на ГК:Курси валют на 14 квітня: гривня продовжує падіння
Читайте на ГК:Секс у під'їзді: на Волині люди скаржаться на сусіда, який займається сексом на сходах (ФОТО 18+)
Читайте на ГК:В Україні ввели нові правила для колекторів: ніякого шантажу і погроз
загрузка...