1. Новини Закарпаття
  2. >

"Закарпатгаз" оштрафували за донарахування в платіжках на 18 млн гривень

10.12.2019 22:49 Бізнес ВАЖЛИВО

Антимонопольний комітет оштрафував 16 облгазів з групи "РГК" на 278 млн гривень за неправочинні донарахування в платіжках.

Антимонопольний комітет оштрафував 16 облгазів з групи

Антимонопольний комітет оштрафував 16 облгазів з групи "РГК" на 278 млн гривень за неправочинні донарахування в платіжках. Про це йдеться на сайті комітету.

Комітет встановив, що облгази з грудня 2015 року по вересень 2019 року займали монопольне становище у своїх регіонах і зловжили ним, почавши з жовтня 2018 року донараховувати обсяги використаного газу понад покази лічильника.

У зв'язку із цим АМКУ вирішив оштрафувати всі 16 груп компаній (облгаз + облгаззбут) і зобов'язати їх здійснити перерахунок споживання за останній рік.

Розмір штрафу "Закарпатгазу" - 18 млн грн.

Нагадаємо, восени 2018 року більшість операторів газорозподільних мереж почали донараховувати побутовим споживачам обсяги газу в середньому до 1,5%. Це назвали приведенням до стандартних умов.

Річ у тому, що вузли обліку природного газу в точках передачі газу з газотранспортної системи в газорозподільну систему в автоматичному режимі здійснюють вимірювання за стандартних умов (20℃), тоді як лічильники газу в побутових споживачів не роблять такої температурної корекції обсягів і вимірюють за фактичної температури довкілля. У результаті відбуваються втрати газу.

Нагадаємо, на колі біля 16-поверхівки в Ужгороді — чергова ДТП.

Читайте на ГК:На Закарпатті найнижчі темпи: з'явилися дані за три дні вакцинації в Україні
Читайте на ГК:Відомо, скількох медиків на Закарпатті вже вакцинували
Читайте на ГК:На Закарпатті понад шістсот інфікованих Covid-19 за добу. 15 людей померли
загрузка...