1. Новини Закарпаття
  2. >

"Гривня може рухатися в обидва напрямки, а не тільки в сторону девальвації", - НБУ

05.12.2019 13:48 Бізнес

У Нацбанку прокоментували зміцнення гривні.

У Нацбанку прокоментували зміцнення гривні.

Зміцнення курсу гривні є позитивним процесом, що свідчить про збільшення довіри до української валюти. Про це заявив заступник голови Нацбанку Олег Чурій, передає прес-служба НБУ в четвер, 5 грудня.

Як зазначив Чурій, заклики припинити ревальвацію адміністративним шляхом - це свого роду прояв комплексу неповноцінності, небажання бачити гривню повноцінною валютою, яка може не тільки послаблюватися, але і зміцнюватися.

За його словами, валюта, яка може тільки послаблюватися, не має довіри, не використовується для довгострокових заощаджень і тягне доларизацію економіки. Відповідно тоді ніколи не буде і дешевих кредитів в гривні. У світі немає жодного прикладу успішної країни з доларизованою економікою, додав він.

У свою чергу заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб заявив, що курс впливає на різні сектори економіки по-різному: комусь - добре, комусь - гірше. За його словами, з одного боку, експортери скаржаться на ревальвацію, а з іншого - інвестиційний імпорт обладнання для них і для інших виробників стає дешевшим. Крім того, також легше конкурувати за робочу силу з тієї ж Польщею.

Він також додав: якщо глибше проаналізувати ситуацію, то у експортерів, особливо в тих, які працюють на товарних ринках, більша частина собівартості їхньої продукції також прив'язана до валюти, в середньому - десь до 50%.

Олег Чурій також додав, що зміцнення гривні - це природний процес, оскільки фундаментальні чинники обумовлюють надлишкову пропозицію валюти на українському ринку. Плаваюче курсоутворення - це коли гривня може рухатися в обидва напрямки, а не тільки в сторону девальвації. При цьому політика НБУ сьогодні полягає в тому, що курс повинен формувати ринок, а Нацбанк бере участь в торгах тільки для згладжування надмірних коливань або поповнення резервів, але в принципі не має наміру або мети втручатися в курсоутворення.

За його словами, надлишкова пропозиція валюти і пов'язане з ним зміцнення гривні - це не наслідок виключно припливу інвестицій нерезидентів в державні облігації уряду. У цьому році на ці цілі вони витратили 3,7 млрд доларів, але чиста купівля валюти Національним банком в цьому році вже перевищила 5 млрд доларів.

Тобто надлишкову пропозицію валюти ще на 1,3 млрд доларів було сформовано за рахунок інших факторів, перш за все, поліпшення показників експорту та імпорту, додав Чурій.

Читайте на ГК:Вже скоро:  названо місяць, коли проведуть повторний медогляд “обмежено придатних”
Читайте на ГК:Відновлять погодинні відключення світла по всій країні: в ДТЕК зробили невтішну заяву
Читайте на ГК:Україна “зануриться” під землю?: відомо, що анонсували чиновники