1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні введуть електронні трудові книжки

27.11.2019 17:53 Бізнес ВАЖЛИВО

Працівники не муситимуть збирати купу довідок для підтвердження трудового стажу, якщо втратять книжку.

Кабінет Міністрів схвалив введення в Україні електронних трудових книжок, про що стало відомо в середу, 27 листопада, у Facebook міністра соцполітики Юлії Соколовської. 

"Сьогодні уряд підтримав ініціативу Мінсоцполітики щодо електронних трудових книжок. Тепер з'являється можливість того, що паперова трудова книжка перестане бути документом суворої звітності і відійде в минуле", - написала міністр. 

За її словами, працівники не повинні будуть збирати купу довідок для підтвердження трудового стажу, якщо втратили книжку, а пенсії і соціальні виплати поступово стануть призначатися автоматично, без зайвої бюрократії. 

"Це дозволить кожному в кілька кліків за допомогою електронного підпису отримати виписку в електронному кабінеті Пенсійного фонду і не боятися втратити трудову книжку. Працівники будуть впевнені, що відомості завжди надійно захищені, а недобросовісний роботодавець їх не викривить. Коли настане час оформити пенсійні виплати - це буде легко і без клопоту щодо збору підтверджуючих документів - усі дані вже знатиме Пенсійний фонд. Роботодавці не будуть навантажені зайвим кадровим обліком і матимуть завжди достовірну інформацію про своїх працівників", - зазначила Соколовська.

Читайте на ГК:Прем'єр-міністр України запустив кампанію з вакцинації
Читайте на ГК:Андрій Шевченко увійшов до топ 10 найкращих футбольних тренерів світу за 2019 рік
Читайте на ГК:В Україні представили 50 та 200 гривень "нового покоління": як змінювалася українська гривня і що означає її символіка (ІНФОГРАФІКА)
Стрічка