1. Новини Закарпаття
  2. >

ДТЕК через невдоволення діями Уряду може залишити Закарпаття без світла

26.11.2019 12:11 Бізнес ВАЖЛИВО Голос Карпат

В компанії олігарха Ріната Ахметова ДТЕК заявили, що російський імпорт негативно вплинув на роботу ТЕС і оголосили про вимушений простій з 22 листопада 2019 року.

В компанії олігарха Ріната Ахметова ДТЕК заявили, що російський імпорт негативно вплинув на роботу ТЕС і оголосили про вимушений простій з 22 листопада 2019 року.

Про це повідомив в.о. директора "ДТЕК Західенерго" Бурштинська ТЕС Олег Івахів у листі до голови Бурштинської міської ради Роксолани Джури.

"Відокремлений підрозділ "Бурштинська теплова електрична станція" АТ "ДТЕК Західенерго" повідомляє про введення з 22 листопада 2019 року вимушеного простою станції, як єдиної можливості для запобігання повному припиненню діяльності ТЕС", — пише Івахів.

Керівник станції скаржиться, що імпорт електроенергії з Росії за двосторонніми договорами замістив електроенергію національних ТЕС. А збільшення частки виробництва "дешевої електроенергії вітчизняних АЕС" знизило ціни для ТЕС.

"В окремі дні поточного місяця (ціна на "ринку на добу наперед" — ред.) знижувалась до рівня 91 коп/кВт•год, що за ринкових цін на вугілля робить виробництво електричної енергії на ТЕС збитковим", — переконує Івахів.

Він вважає, що для усунення негативних чинників, що "загрожують тривалим простоєм ТЕС", потрібно: зупинити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі, запровадити ринок допоміжних послуг (для плати станціям за готовність) та погасити заборгованість ДП "Енергоринок" перед компаніями.

Нагадаємо, станції "ДТЕК Західенерго", в тому числі — Бурштинська ТЕС, працюють в Бурштинському енергоострові (БуОс) синхронно з енергосистемою Європи. Електроенергія з Росії та Білорусі не має доступу до Бурштинського енергоострову, трейдери можуть імпортувати електроенергію з Словаччини, Польщі, Угорщини та Румунії.

В ДТЕК Енерго ситуацію на Бурштинській ТЕС поки ніяк не прокоментували.

Відзначимо, що за три місяці роботи нового ринку ціна електроенергії на РДН у Бурштинському енергоострові зросла на 12,5% — з 1698,34 грн/МВт•год до 1911,38 грн/МВт•год. А на внутрішньодобовому ринку — з 1733,01 грн/МВт•год до 1746,58 грн/МВт•год. При цьому, в серпні 2019 року в БуОс зменшились обсяги купівлі-продажу електроенергії на РДН та вдвічі зросли обсяги купівлі-продажу на ВДР. Ціна електроенергії на РДН в БуОс зросла на 9,3%, а на ВДР — майже на 12%.

У жовтні 2019 року середньозважена ціна на РДН в "Бурштинському острові" зменшилась на 1,86% — до 1875,85 грн/МВт•год, порівняно з вереснем, а на ВДР — 3,75% до 1729,25 грн/МВт•год.

За 20 днів листопада середньозважена ціна на РДН зменшилась на 8,4% та складає 1754,37 грн/МВт•год, порівняно з 20 днями жовтня, а на ВДР — 37,85% та становить 1186,03 грн/МВт•год. Втім, електроенергія у Бурштинському енергоострові на РДН досі продається на 30% дорожче, ніж на решті території України — по 1754,37 грн/МВт•год.

Бурштинський енергоострів розташований в межах Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей. Основне джерело живлення — Бурштинська та теплоелектростанцій (ДТЕК Західенерго). Енергоострів приєднаний до електромереж країн ЄС та працює синхронно з енергосистемою Європи. З Бурштинського енергоострову Україна експортує електроенергію за кордон.

Джерело

Нагадаємо, сьогодні у Виноградові співробітники СБУ виявили 1800 ящиків цигарок.

 

загрузка...