1. Новини Закарпаття
  2. >

ЗМІ дізналися про найбільшу угоду в історії

02.11.2019 20:18 Бізнес

Саудівська нафтова держкомпанія Saudi Aramco виходить на біржу. Розглядається продаж двох відсотків паперів.

Наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман остаточно схвалив первинне розміщення на біржі акцій найбільшої компанії країни - державної нафтової Saudi Aramco, пише агентство Bloomberg 2 листопада. 

За даними видання, рішення було прийнято за підсумками зустрічі, що відбулася напередодні. Бін Салман вважає, що підтримки саудівських бізнесменів досить для проведення IPO. Очікується, що остаточно про це оголосять 3 листопада. Розміщення має стати найбільшим в історії. Воно повинно було відбутися ще в 2016 році і стати частиною масштабної державної програми Бачення-2030.

Тоді капіталізація Saudi Aramco була оцінена у два трильйони доларів. Тоді мало бути продано до п'яти відсотків акцій - на загальну суму 100 мільярдів. Надалі угода кілька разів відкладалася, переважно через відсутність попиту з боку іноземних інвесторів.

У жовтні 2019 року стало відомо, що як пріоритетний варіант розглядається продаж двох відсотків паперів на саудівській біржі Tadawul із подальшим дорозміщенням на закордонному майданчику.

Читайте на ГК:Пластик створили, щоб урятувати світ: метою було збереження легень планети - дерев (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Уряд Чехії видасть візи 1500 українців, які поїхали туди на боротьбу з короїдом
Читайте на ГК:У Чехії на збройовому заводі стався вибух
Стрічка