1. Новини Закарпаття
  2. >

Долар падає: що і хто обвалює курс

31.10.2019 19:18 Бізнес

Торги в останній робочий день жовтня проходили динамічно, а долар знову ситуативно просів.

Гривня зміцнювалась завдяки діям великих гравців (як місцевих, так і нерезидентів), інформує Мінфін.

У вітчизняних компаній основним завданням було закриття місяця і вихід на звітний баланс, а у нерезидентів — бажання попрацювати з ОВДП на вторинному ринку.

У першій половині дня були активні усі клієнти. Вони поспішали закрити свої останні угоди по місяцю і не особливо намагалися міняти співвідношення попиту і пропозиції на торгах, що складалося на цей момент.

Продавців було більше, ніж покупців. Це тиснуло на котирування, а частина покупців навіть « воротили носом» від «дорогих» в їхньому розумінні пропозицій продавців. Але часу і у тих, і у других — особливо не було, що стимулювало швидке закриття угод по компромісного курсу.

Нерезиденти були помічені на поодиноких, але досить великих угодах з ОВДП на вторинному ринку і також «поставляли» валюту на міжбанк під ці операції.

Перевищення пропозиції долара на торгах дозволило НБУ за інформацією учасників ринку знову поповнити свої резерви, викуповуючи його через Matching.

Після обіду клієнтських операцій вже практично не було, а банки закривали свої операції по валютній позиції, щоб зафіксувати фінансовий результат з торгівлі валютою на звітну дату та забезпечити виконання нормативів НБУ.

В цілому, ситуація на валютному міжбанку склалася на користь гривні, що й дозволило їй зміцнитися щодо долара з ранкових котирувань 24,88 / 24,92 гривень до 24,75 / 24,78 на кінець сессіі.

Читайте на ГК:Стало відомо, що 5 найбагатших українців цьогоріч втратили ,8 млрд.
Читайте на ГК:Повітря-вбивця: Фахівці б'ють на сполох (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Нацбанк опустив курс долара нижче за 25 гривень
Стрічка