1. Новини Закарпаття
  2. >

У НБУ дали пояснення, як формується курс валют

08.10.2019 10:08 Бізнес

Національний банк з 2015 року відмовився від регулювання курсу валют.

Національний банк встановлює офіційний курс гривні до долара на підставі курсу, який склався протягом дня на міжбанку. Про це заявив керівник проектів і програм департаменту відкритих ринків НБУ Емал Бахтарі в інтерв'ю Еспресо.

Він нагадав, що Україна у 2015 році фактично перейшла на плаваючий валютний курс.

"Це означає, що НБУ, регулятор, не втручається, не намагається фіксувати і не втручається з метою поставити якийсь тренд зміни курсу. З 2015 року Україна перейшла на режим, коли ринок формує курс", - сказав він.

За словами Бахтарі, роль НБУ полягає в тому, щоб не допустити надмірних і занадто різких коливань, оскільки це провокує паніку.

На думку Бахтарі, повідомлення про те, що "НБУ встановив курс" або ж "знецінив гривню" вводять в оману.

"Коректно було б говорити: "розрахував", тому що фактично так і відбувається", - додав він.

За його словами, на міжбанку протягом дня з 9:00 до 17:00 відбуваються угоди, інформація про які надходить у НБУ, після чого центробанк, за спеціальною формулою, розраховує середньозважений рівень. НБУ повідомляє "довідковий курс" на 12:00 і офіційний курс на наступний день (о 16:00).

Представник НБУ назвав цей курс "заміром температури", який робиться для того, щоб країна розуміла, "який середній курс сформувався".

Бахтарі також нагадав два фактори, які впливають на курс гривні, - вкладення нерезидентів у державні папери і ситуація з експортом.

Читайте на ГК:Нацбанк істотно знизив курс гривні
Читайте на ГК:Як МВФ, Коломойський, Штайнмаєр і гроші на округи розколюють фракцію президента, - Страна
Читайте на ГК:Таксист відмовився везти Порошенка після Віче в Києві (ВІДЕО)
Стрічка