1. Новини Закарпаття
  2. >

1, 2, 5 копійок вилучають: дрібні монети перестали бути платіжним засобом

01.10.2019 10:51 Бізнес ВАЖЛИВО

Сьогодні монети в одну, дві і п'ять копійок перестали бути платіжним засобом. У НБУ прийняли таке рішення, тому що виробництво монет коштує дорожче, ніж їхня номінальна вартість.

Монети номіналом 1, 2 і 5 копійок перестали бути платіжним засобом в Україні з 1 жовтня 2019 року. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку України у вівторок, 1 жовтня.

Тепер монети не будуть приймати під час розрахунків за товари і послуги, а НБУ почне вилучати ці монети з готівкового обігу.

Водночас громадяни зможуть без обмежень і безкоштовно обміняти ці монети на монети і банкноти інших номіналів протягом наступних трьох років у банках і в НБУ.

На рішення вилучити цим монети з обігу вплинула економічна доцільність, оскільки монети номіналом 1, 2 і 5 копійок майже припинили відігравати істотну роль у розрахунках населення за товари та послуги.

Вартість виготовлення монет 1,2 і 5 копійок значно перевищує їхню номінальну вартість. Держава може заощаджувати понад 90 млн грн на рік завдяки скороченню витрат НБУ на їхнє виготовлення. Також банки і підприємства не будуть витрачати гроші на інфраструктуру й інкасацію дрібних монет.

Нагадаємо, що відбувається з курсом гривні і як довго він буде зміцнюватися.

Читайте на ГК:Курс валют на 1 жовтня: гривня почала тиждень з падіння
Читайте на ГК:В Україні перерахують пенсії: чого чекати пенсіонерам
Читайте на ГК:Субсидії отримають родини, які витрачають понад 15% доходу на комунальні послуги - Кабмін
Стрічка