1. Новини Закарпаття
  2. >

Нацбанк пояснив причини зміцнення гривні

27.09.2019 10:13 Бізнес

На стабілізацію курсу нацвалюти вплинули сприятлива ситуація на ринку та значні обсяги купівлі нерезидентами гривневих державних цінних паперів.

На стабілізацію курсу нацвалюти вплинули сприятлива ситуація на ринку та значні обсяги купівлі нерезидентами гривневих державних цінних паперів.

Курс гривні, що останнім часом зміцнився, залежить, зокрема, від ситуації на ринку, що зараз сприятлива, ІТ-галузі, яка щорічно зростає, підтримують курс в цьому році і значні обсяги купівлі нерезидентами гривневих державних цінних паперів. Про це розповів керівник проектів і програм Департаменту відкритих ринків Національного банку Емал Бахтарі, передає прес-служба НБУ.

"Зараз на ринку спостерігається сприятлива ситуація. Імпортні товари, зокрема нафта і газ, які купує Україна, подешевшали. А для експорту, який ми продаємо, це дуже хороші умови. В цьому році рекордний урожай. Також у металургів дуже хороші обсяги валютної виручки", - цитує чиновника прес-служба регулятора.

За його словами, також не варто забувати про ІТ-галузь, яка щорічно зростає. Все більше українських компаній мають замовлення від закордонного бізнесу. Це сприяє тому, що на ринку стає більше валюти. Потім вступають в дію закони ринку, і гривня зміцнюється.

Також зазначено, що новий фактор, який підтримує курс в цьому році, - це значні обсяги купівлі нерезидентами гривневих державних цінних паперів. З початку року обсяг вкладень зріс в 15 разів і зараз тримається на рівні близько 97 млрд грн.

"Фіксований курс - як цукерка, ціна якої насправді дуже висока. Він призводить до втрат, криз і створює ілюзію стабільності. Здорова ситуація - мати плаваючий курс, який адекватно реагує на те, що відбувається на ринку", - додали в Нацбанку.

Читайте на ГК:Путін назвав росіян і українців одним народом. Історики пояснюють, чи це так, - ВВС
Читайте на ГК:Став відомий переможець Нацвідбору на Євробачення-2020
Читайте на ГК:В Україні затримали рекордну партію контрабандних сигарет (ВІДЕО)