1. Новини Закарпаття
  2. >

НБУ з жовтня виводить з обігу дрібні монети

19.09.2019 20:05 Бізнес

Монети 1, 2 і 5 копійок повністю виводяться з обігу, а 25 копійок поки залишатимуться в обігу, але їхня кількість буде зменшуватися.

Національний банк з 1 жовтня 2019 року почне поступове вилучення з обігу монети номіналом 25 копійок. Про це на брифінгу в четвер, 19 вересня, сказав заступник глави НБУ Сергій Холод, повідомляє РБК-Україна.

Як зазначив Холод, на відміну від монет 1, 2 і 5 копійок, монети номіналом 25 копійок поки залишатимуться в обігу і ними можна буде розраховуватися.

"Але ті монети номіналом 25 копійок, які будуть потрапляти в банки, не будуть повертатися назад в обіг і поступово їх буде ставати все менше", - сказав він.

Також Холод розповів, що з 1 жовтня 2019 року виводяться з обігу монети номіналом 1, 2 і 5 копійок. Зазначається, що в першу чергу це робиться для зручності громадян, оскільки надмірна різноманітність банкнот і монет призводить до плутанини і витрати часу на розрахунки.

"Завдяки цьому рішенню (виведенню монет з обігу, - ред.) середня кількість монет на одну людину зменшиться на третину", - повідомив Холод.

Крім того, на рішення НБУ вплинула економічна доцільність.

"Монети номіналом 1, 2 і 5 копійок майже припинили відігравати істотну роль в розрахунках населення за товари та послуги", - заявив заступник голови НБУ.

Крім того, в Україні істотно зросла частка безготівкових розрахунків і змінилася поведінка споживачів, додав він.

Холод також повідомив, що вартість виготовлення монет 1,2 і 5 копійок значно перевищує їхню номінальну вартість.

Також банки і підприємства не будуть витрачати гроші на інфраструктуру й інкасацію дрібних монет, заявив заступник голови НБУ.

Читайте на ГК:Через скандал з хабарями в Інституті раку проведуть аудит, - МОЗ
Читайте на ГК:Україна забезпечена газом на цю зиму, - «Нафтогаз»
Читайте на ГК:"1000 гривень": в обіг випустять банкнот на 5 млрд грн - НБУ (ВІДЕО)
Стрічка