1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: секонд-хенди і блошині ринки будуть змушені встановити касові апарати, - Рада

18.09.2019 10:23 Бізнес ВАЖЛИВО

Фізичні особи, які торгують уживаними товарами, змушені будуть використовувати касові апарати. Рада прийняла відповідний законопроект у першому читанні.

Фізичні особи, які торгують уживаними товарами, змушені будуть використовувати касові апарати. Про це йдеться у проекті закону 1053-1 про застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО), який Рада прийняла в першому читанні, повідомляє Економічна правда.

Згаданий проект закону внесли депутати від Слуги народу Олексій Леонов і Дарина Володіна. Однак документ розроблявся, зокрема, командою Міністерства фінансів.

Законопроект вносить зміни до переліку осіб, які мають застосовувати РРО ("касові апарати" - ЕП).

Так, норма, що стосується "старих товарів", - це зміни до статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

У статті 9 закону зазначається, в яких випадках можна не використовувати РРО і/або програмні РРО. У свою чергу, законопроект 1053-1 розширює список винятків для цієї статті, додавши туди "старі товари".

Повний текст саме цієї норми у проекті прописано так:

"Стаття 9. Реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, та розрахункові книжки не застосовуються ... 9) при здійсненні фізичними особами торгівлі продуктовими або промисловими товарами крім

  • технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;
  • лікарських засобів, виробів медичного призначення;
  • ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінних каменів;
  • уживаних товарів;

- за готівкові кошти на ринках".

З тексту незрозуміло, на кого саме ця норма буде поширюватися, але коло продавців старих товарів досить велике.

У ДФС на уточнювальні питання ЕП не відповіли. У прес-службі Міністерства фінансів заявили, що зможуть відповісти після засідання Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податків та митної політики, на якому планується розглянути пакет "податкових" законопроектів.

Читайте на ГК:Черги на кордоні: у черзі на кордонах Закарпаття стоїть більше півтори сотні автомобілів
Читайте на ГК:"Діма і Владка на полі": мережу підкорює черговий кумедний ролик закарпатського гумориста (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Вітаємо з днем народження (19 вересня для закарпатців і всього світу)
Стрічка