1. Новини Закарпаття
  2. >

«ТвояEнергонезалежність»: акція Нафтогазу вводить людей в оману - АМКУ

16.09.2019 22:21 Бізнес

В АМКУ розкритикували акцію Нафтогазу «ТвояEнергонезалежність».

В АМКУ розкритикували акцію Нафтогазу «ТвояEнергонезалежність».

Антимонопольний комітет заявив, що НАК Нафтогаз України не надає споживачам повну і точну інформацію про акцію Газовий запас, у рамках якої пропонує закупити газ на весь опалювальний сезон за літньою ціною. Про це повідомляє пресслужба АМКУ в понеділок, 16 вересня.

Згідно з аналізом комітету, споживачі можуть бути введені в оману, оскільки інформація про акцію на сайті Нафтогазу не містить всіх умов додаткової угоди, яку має підписати споживач.

Також, за даними АМКУ, за акцією газ пропонується дорожче на 226 грн за тисячу кубометрів, ніж діюча ціна на сьогодні - 4996,28 грн за тисячу кубів - замість 4679,88 грн відповідно.

У додатковій угоді Нафтогазу і споживача, згідно з аналізом АМКУ, містяться такі умови:

  • споживач, оплачуючи постачальнику гроші з розрахунку замовлених обсягів природного газу за ціною, визначеною в договорі, набуває право отримати ці обсяги в період з 1 жовтня 2019-го до 31 березня 2020 року тільки в разі, якщо діючі на момент поставки ціни будуть вищими, ніж ціна, за якою було здійснено передоплату;
  • у разі, якщо протягом того ж періоду ціна на природний газ буде нижчою за ціну, за якою було здійснено передоплату, побутовому споживачеві необхідно буде додатково оплатити вартість спожитого природного газу, незважаючи на наявність передплаченого обсягу природного газу;
  • повернути свої гроші споживач зможе не раніше 1 квітня 2020 року.

"Якщо ціна на газ взимку буде нижчою, ніж сплачена за акцією у вересні, то доведеться сплатити за новий обсяг газу за новою, нехай і нижчою, ціною. А за вже придбаний газ гроші не повернуться - просто цей обсяг "чекатиме", поки ціна знову підвищиться", - йдеться в повідомленні комітету.

"А якщо ціна так і залишиться нижчою, то перерахунок буде можливий тільки після 1 квітня. І це не просто теорія: діюча ціна на природний газ для населення в серпні 2019 року становила 4770 грн за тисячу кубометрів і була на 226 грн нижчою за ціну за акцією", - відзначають антимонопольники.

На думку АМКУ, акція Нафтогазу має ознаки порушення закону про захист від недобросовісної конкуренції.

Читайте на ГК:Аномальний сезон. Чому ціни на їжу в Україні б'ють рекорди, а новий урожай не рятує, - Страна
Читайте на ГК:Аварія була жахливою. На трасі "Київ-Чоп" не розминулися три легковики (ФОТО)
Читайте на ГК:Сержант-прикордонник обвинувачується в одержанні 500 доларів хабара
загрузка...