1. Новини Закарпаття
  2. >

Прогноз економіста стосовно курсу долара до кінця року

29.07.2019 17:50 Бізнес

Експерт допустив, що до кінця року курс може зрости до 26,5-27 грн/$.

Експерт допустив, що до кінця року курс може зрости до 26,5-27 грн/$.

Курс долара в Україні до кінця року зросте відносно гривні, проте не досягне закладеного в держбюджеті-2019 показника в 29,3 грн/$. Такий прогноз озвучив економіст Максим Праздников, інформує видання "Погляд" з посилання на  «Обозреватель».

Експерт допустив зростання курсу до 26,5-27 грн/$ до кінця року.

- Радує, що кілька місяців тому, в переддень президентських виборів, були побоювання, що буде падіння курсу, девальвація, називали курси 28-30 грн/$, враховували політичні ризики. Цього не сталося – станом на сьогодні ми бачимо певне зміцнення гривні. Є валюта, що заходить в країну, гривня зміцнюється, долар падає, – констатував економіст.

- Зараз є ціла низка факторів, пов'язаних з досить великим приходом з початку року на постійній основі грошей в країну, які вкладаються в ОВДП. Другий фактор – досить гарні результати показують наші аграрії. Зростає експорт і заходить валюта в країну і падає імпорт, що приходить в країну. Відповідно, зміцнюється гривня, – пояснив він.

За словами експерта, Національний банк може скористатися сприятливою ситуацією і наростити резерви, що також знизить тиск на курс.

- З гривнею прогноз досить однозначний – зміцнення, яке ми вбачали влітку, ближче до осені дещо відіграється. При курсі, який зараз 25,6 грн/$, навряд чи відбудеться подальше зміцнення. Буде ближче до кінця року певне зростання імпорту, будуть якісь зовнішні виплати. Відповідно, якась просадка по гривні відбудеться, – спрогнозував Праздников.

- Це вже очевидно, що не 29,3 грн/$ середньорічний курс, але цифра близько 26,5-27 грн/$ можлива, – додав він.

Нагадаємо, Курс долара знаходиться на мінімальному рівні 2019 року. 

Читайте на ГК:Курси валют на 30 липня: гривня продовжила падіння
Читайте на ГК:У Києві голий чоловік на дорозі отримав удар від водія (ВІДЕО 18+)
Читайте на ГК:Дівчинка добірно матюкала батьків прямо в магазині (ВІДЕО 18+)