1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатські учасники війни на Сході України стають підприємцями

24.07.2019 17:44 Бізнес

Служба зайнятості надає широкий спектр послуг зареєстрованим безробітним, зокрема й отримання одноразової допомоги по безробіттю для відкриття власної справи.

Служба зайнятості надає широкий спектр послуг зареєстрованим безробітним, зокрема й отримання одноразової допомоги по безробіттю для відкриття власної справи.

У повсякденній роботі фахівці Міжгірської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості у індивідуальних співбесідах та на семінарах постійно інформують безробітних про перспективу займатися підприємницькою діяльністю у різних сферах економіки. Так, з початку року такою послугою скористались 6 осіб, з яких двоє - учасники антитерористичної операції. Це – Микола Селемон та Михайло Сиротяк.

Раніше Микола Селемон працював у поліції, звідки був призваний у ЗСУ, а Михайло Сиротяк - лісорубом, муляром та лісником у ДП «Міжгірське лісове господарство». Після демобілізації обидва звернулися в пошуку роботи у Міжгірську районну філію по допомогу в працевлаштуванні.

Відвідавши ряд семінарів та отримавши індивідуальні профконсультаційні послуги, колишні воїни визначилися, що хочуть займатися підприємницькою діяльністю. Обидва успішно пройшли тестування на визначення підприємницького потенціалу та отримали високі бали. Маючи досвід роботи з водіння та обслуговування автотранспортного засобу, Микола Селемон розпочав діяльність у сфері технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів, а Михайло Сиротяк - у сфері роздрібної торгівлі овочами та фруктами.

Обидва види діяльності, за якими зареєструвались наші безробітні, мають попит у районі. Щодо технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів, то на міжгірському ринку праці існує декілька роботодавців за цим профілем. Транспорту є дуже багато, отже і обслуговування та ремонт також потрібні, а тому свою «нішу» знайти було неважко. Щодо роздрібної торгівлі овочами та фруктами, то зараз - курортний сезон, а отже є попит на фрукти та овочі, тож займатися їх реалізацією є сенс, повідомляє Закарпатський обласний центр зайнятості.

Нагадаємо, в Ужгороді говорили про зміцнення кадрового потенціалу підприємств обласного центру

Читайте на ГК:Ще двох врятованих ведмедів відправлять на реабілітацію до Закарпатського НП "Синевир" (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті планують створити всесезонний туристичний кластер: що відомо про ідею
Читайте на ГК:Негода далася взнаки: на Міжгірщині тривають роботи із ліквідації наслідків підтоплень (ФОТО)