1. Новини Закарпаття
  2. >

Україна ввела спецмито на трубопровідний дизель і автогаз з Росії

18.07.2019 16:08 Бізнес

Кабінет Міністрів 17 липня ввів спеціальне мито на імпорт з Росії дизельного палива (трубопровідним транспортом) і автогазу.

Про це повідомив представник президента в Кабміні Андрій Герус.

Спецмито на дизель становитиме 3,75% з 1 серпня 2019 року і 4,0% з 1 жовтня 2019 року; спеціальне спецмито на скраплений газ становитиме 1,75% з 1 серпня і 3,0% з 1 жовтня.

Герус повідомив, що рішення не повинно вплинути на роздрібні ціни на АЗС, тому що його мета - прибрати неринкові переваги для окремих трейдерів.

"Мито зніме надринкову маржу трейдера імпортера, яка виникала через логістику (дизельпровід) та інші фактори. Якщо типова ринкова маржа в крупному опті становить 10-12 дол./т, то на поставках трубопровідним транспортом така маржа становила 35-40 дол./т", - написав Герус у фейсбуці.

Рішення про введення обмежень на імпорт російських товарів, у тому числі дизельпалива, прийнято у відповідь на недружні дії з боку Російської Федерації, яка ввела санкції проти України. 

Читайте на ГК:"Готуємося до зупинки транзиту з 1 січня". Чому переговори по газу виявилися просто "розмовами" і до чого готуватися Україні взимку, - Страна
Читайте на ГК:Зеленський підписав закон про відтермінування штрафів для "єврономеірів"
Читайте на ГК:Опубліковано законопроект про ринок землі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка