1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські аграрії під цьогорічний урожай висіяли озимих на площі 6311,7 га

16.07.2019 12:09 Бізнес

Зокрема, посіви пшениці становлять 5399,8 га, ячменю – 791,9 га, ріпаку – 120 га. Потреба в насінні озимих сортів становить: пшениці – 1350 т, ячменю – 182 т, ріпаку – 1,44 т.

На жаль, до реєстру виробників вказаного насіння на 2019 рік у Закарпатській області включено лише два підприємства –  «Закарпатська с/г дослідна станція НААН України» та ДП «ДГ Агрофірма «Еліта» ЗДСГДС НААН», які  для реалізації мають виготовити насіння озимого ячменю сорту «Дев'ятий вал»  кількістю 8т БН та насіння озимої пшениці сорту «Зиск» кількістю 10т БН, а також білої гірчиці сорту «Біла принцеса» кількістю 10т БН. Та це порівняно мізерна частка від  необхідної для посіву кількості насіння.

Водночас для власних потреб  агропідприємства планують підготувати 48т базового насіння озимої пшениці та 1873т (СН1-2), що становить 139% до потреби, а також 187т (СН-2) озимого ячменю, що становить 103% до потреби.

Таким чином, господарства області забезпечені власним насінням в повному обсязі. Водночас агропідприємствам краю необхідно щорічно закуповувати насіння високих генерацій для сортооновлення. Що стосується ярих зернових культур, то такі господарства власним насінням забезпечені на 100%. Хоча кукурудзу, соняшник, гречку та сою необхідно закуповувати за межами області.

Невтішна ситуація і з насіннєвою картоплею. На сьогодні цією культурою засаджено лишень 2 га при потребі в насінні 80т. Порівняно з попередніми роками, це надзвичайно мала кількість, оскільки раніше площі картоплі займали до 500 га, повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в закарпатській області.

Нагадаємо, благодійний Фонд “Еган Еде” запускає новий грант для підприємців-аграріїв (ФОТО)

Читайте на ГК:На Ужгородщині згоріло гніздо лелек разом із електроопорою
Читайте на ГК:Чергове штормове попередження на Закарпатті: очікують сильний дощ з градом
Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Виноградова, Ужгорода та Мукачева 14 серпня 2019 року
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus