1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські аграрії під цьогорічний урожай висіяли озимих на площі 6311,7 га

16.07.2019 12:09 Бізнес

Зокрема, посіви пшениці становлять 5399,8 га, ячменю – 791,9 га, ріпаку – 120 га. Потреба в насінні озимих сортів становить: пшениці – 1350 т, ячменю – 182 т, ріпаку – 1,44 т.

На жаль, до реєстру виробників вказаного насіння на 2019 рік у Закарпатській області включено лише два підприємства –  «Закарпатська с/г дослідна станція НААН України» та ДП «ДГ Агрофірма «Еліта» ЗДСГДС НААН», які  для реалізації мають виготовити насіння озимого ячменю сорту «Дев'ятий вал»  кількістю 8т БН та насіння озимої пшениці сорту «Зиск» кількістю 10т БН, а також білої гірчиці сорту «Біла принцеса» кількістю 10т БН. Та це порівняно мізерна частка від  необхідної для посіву кількості насіння.

Водночас для власних потреб  агропідприємства планують підготувати 48т базового насіння озимої пшениці та 1873т (СН1-2), що становить 139% до потреби, а також 187т (СН-2) озимого ячменю, що становить 103% до потреби.

Таким чином, господарства області забезпечені власним насінням в повному обсязі. Водночас агропідприємствам краю необхідно щорічно закуповувати насіння високих генерацій для сортооновлення. Що стосується ярих зернових культур, то такі господарства власним насінням забезпечені на 100%. Хоча кукурудзу, соняшник, гречку та сою необхідно закуповувати за межами області.

Невтішна ситуація і з насіннєвою картоплею. На сьогодні цією культурою засаджено лишень 2 га при потребі в насінні 80т. Порівняно з попередніми роками, це надзвичайно мала кількість, оскільки раніше площі картоплі займали до 500 га, повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в закарпатській області.

Нагадаємо, благодійний Фонд “Еган Еде” запускає новий грант для підприємців-аграріїв (ФОТО)

Читайте на ГК:Ріниця страшної трагедії: 36 років тому у автобусі живцем згоріли 29 закарпатців
Читайте на ГК:У Карпатах в осінню пору року можна почути "спів" благородного оленя (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Тисі браконьєри понаставляли "путанки", їх не зупинила навіть заборона на вилов риби (ФОТОФАКТ)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка