1. Новини Закарпаття
  2. >

В Європі ціна на газ впала до мінімуму за три роки

03.06.2019 13:06 Бізнес

Зростання потужності вітроенергетики зменшило попит на газ для газових електростанцій. Також на високому рівні поставки СПГ зі США.

Зростання потужності вітроенергетики зменшило попит на газ для газових електростанцій. Також на високому рівні поставки СПГ зі США.

В кінці минулого тижня - 30 і 31 травня - на європейських ринках рекордно впала ціна на природний газ. Про це повідомляє Українська енергетична біржа в понеділок, 3 червня. 

"На голландському TTF ціни з поставкою в вихідні 1 - 2 червня встановилися на рівні 10 євро за мегават, що є найнижчим значенням з 2016 року. Загальне зниження спотових цін TTF з 29 травня склало близько 20%. Дану тенденцію підхопили всі ключові європейські хаби, як на спотовому, так і на ф'ючерсному ринку", - говориться в повідомленні. 

Відзначається, що в Західній Європі ціни знизилися через зростання середньодобових температур і високу потужність вітру, внаслідок чого зростання потужності вітроенергетики зменшило попит на газ для газових електростанцій, відзначили на біржі. Все це відбувається на тлі заповнених сховищ і стабільно високої надходження американського скрапленого газу. 

"У 2019 році ми спостерігаємо аномальне зниження ціни газу. Наприклад, у жовтні минулого року котирування європейських хабів досягали 30 євро за мегават, зараз - утричі менше. Європа - це класичний приклад високо конкурентного ринку, де ціна швидко реагує на будь-які зміни попиту або пропозиції", - коментує цінову ситуацію член Біржового комітету Інна Щербина. 

На українській енергетичній біржі, за її даними, за аналогічний період ціна була знижена вдвічі - від 12400 до 6700 гривень за тисячу кубометрів.

Читайте на ГК:"У заробітчан-нелегалів конфіскували майже 39 000 €": в Німеччині за липень затримали 136 українців
Читайте на ГК:Вибух у Бейруті: 300 тисяч людей залишились бездомними
Читайте на ГК:SpaceX випробувала прототип "марсіанського" корабля (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська