1. Новини Закарпаття
  2. >

В Європі ціна на газ впала до мінімуму за три роки

03.06.2019 13:06 Бізнес

Зростання потужності вітроенергетики зменшило попит на газ для газових електростанцій. Також на високому рівні поставки СПГ зі США.

В кінці минулого тижня - 30 і 31 травня - на європейських ринках рекордно впала ціна на природний газ. Про це повідомляє Українська енергетична біржа в понеділок, 3 червня. 

"На голландському TTF ціни з поставкою в вихідні 1 - 2 червня встановилися на рівні 10 євро за мегават, що є найнижчим значенням з 2016 року. Загальне зниження спотових цін TTF з 29 травня склало близько 20%. Дану тенденцію підхопили всі ключові європейські хаби, як на спотовому, так і на ф'ючерсному ринку", - говориться в повідомленні. 

Відзначається, що в Західній Європі ціни знизилися через зростання середньодобових температур і високу потужність вітру, внаслідок чого зростання потужності вітроенергетики зменшило попит на газ для газових електростанцій, відзначили на біржі. Все це відбувається на тлі заповнених сховищ і стабільно високої надходження американського скрапленого газу. 

"У 2019 році ми спостерігаємо аномальне зниження ціни газу. Наприклад, у жовтні минулого року котирування європейських хабів досягали 30 євро за мегават, зараз - утричі менше. Європа - це класичний приклад високо конкурентного ринку, де ціна швидко реагує на будь-які зміни попиту або пропозиції", - коментує цінову ситуацію член Біржового комітету Інна Щербина. 

На українській енергетичній біржі, за її даними, за аналогічний період ціна була знижена вдвічі - від 12400 до 6700 гривень за тисячу кубометрів.

Читайте на ГК:У Китаї жінка відкрила аварійний вихід літака (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Землю обрушиться найсильніша магнітна буря
Читайте на ГК:Знайдено останки найдавніших істот на Землі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка