1. Новини Закарпаття
  2. >

Долар пішов угору: що за цим стоїть і чи буде дефолт

28.05.2019 19:03 Бізнес

Валютний ринок і результат по курсу на міжбанку.

Валютний ринок і результат по курсу на міжбанку.

Сьогодні спрацювали наступні фактори:

1) надходження відшкодувань ПДВ експортерам;

2) зростання попиту на валюту за рахунок вчорашніх відкладених заявок (через роботу міжбанку понеділка на ТОМі);

3) «зажим» валюти продавцями в надії заробити на курсі за той період, поки ними не витрачено гривня від відшкодувань ПДВ;

4) активні спроби розгойдування курсу на новостних приводах — спекуляціях з приводу дефолту, зустрічі президента з представниками МВФ та перенесення отримання очікуваного траншу.

При активной «гарячої» подачі новин з боку ЗМІ і політичного підтексту всіх цих подій -великі експортери і спекулянти вирішили пограти «на підвищення» в сприятливий для них час і це сьогодні їм вдалося.

Що стосується ситуативного перекосу попиту та пропозиції — то зростання котирувань у вівторок виглядає закономірно. Підвищений попит на фоні низької пропозиції та активна боротьба «биків» (висловлюючись дилерським фінансовим сленгом) на торгах — дозволили досить швидко довести ринок до тренда на подорожчання долару, а спекулянти довели це до логічного завершення.
НБУ очікувано не втручався в процес — витрачати валютні резерви при такому політичному і економічному розкладі зараз чиновники Нацбанку дозволити собі не можуть.

А ось тема дефолту стоїть на окремий розгляд.

По-перше — сама розмова про це закрутилася після висловлювань одного з найбільших олігархів, а не самого глави держави. Насправді це важливо для оцінки сітуації.

По-друге — в даний час перенесення траншу МВФ абсолютно логічний крок з боку кредитора. Необхідні конкретні люди з відповідними повноваженнями для підписання цих зобов'язань, а також — повноважний уряд і Верховна Рада. При зміні чиновників, а також майбутніх дострокових парламентських виборах — будь-який кредитор дочекається рішення цих питань і тільки потім стане говорити і підписувати нові кредитні угоди та видавати транші. Тому, як би не старалися окремі політики «заговорити» цю тему і попіаритися на ній — в даний час при резервах в сумі понад 20 млрд доларів для фізичного покриття повернень майбутніх виплат гроші є.

А ось питання подальшої співпраці з міжнародними кредиторами і оголошення економічної стратегії від команди нового президента, спрямованої на розвиток вітчизняної економіки та скорочення залежності країни від зовнішніх запозичень — стоїть дуже гостро.

Тому «Мінфін» вважає, що громадянам не варто бігти терміново скуповувати валюту по спекулятивному курсу. Щодо бізнесу, йому треба тверезо оцінювати те, що відбувається лише за об'єктивними показниками. 

Вони поки досить сприятливі для гривні. Це й хороша кон'юктура по сільгосппродукції і металу на світових ринках і традиційно досить стабільний літній період та об'єктивне поліпшення стану банківської системи.

Сподіваємося, що у всіх нас не має бажання в черговий раз наступати на ті ж «валютні граблі». І не варто забувати, що де-факто нова передвиборча компанія вже почалася і окремим персонажам вже дуже бажано на цьому серйозно заробити. У тому числі — і за рахунок нових курсових ралі, повідомляє Мінфін.

Нагадаємо, що в Україні запустили нову систему фінанасової звітності

Читайте на ГК:Українців благають не виходити із домівок через пожежі в зоні ЧАЕС
Читайте на ГК:Курс валют на 15 квітня: гривня трохи ослабла
Читайте на ГК:У Мінсоці розповіли, хто з українців отримає 1000 гривень
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська