1. Новини Закарпаття
  2. >

Вже 735 підприємств Закарпаття облаштували модемами свої комерційні вузли обліку

28.05.2019 17:00 Бізнес

Це – 62% від загальної кількості непобутових споживачів, на чиїх об’єктах, відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем, слід встановити такі модеми.

Комерційні вузли обліку облаштували засобами дистанційної передачі даних уже 735 підприємств Закарпатської області.

«Встановлення таких пристроїв необхідне для забезпечення добового обліку та точного прогнозування обсягів споживання газу в області. Вимога про обов’язковість встановлення міститься в Кодексі газорозподільних систем і затверджена ще у листопаді 2015 року. Нещодавно внесені зміни, відповідно до яких встановлювати модеми повинні на підприємство чи об’єкт, на яких встановлено лічильники типорозміру G-10 та більше або які споживають більше, ніж 10 тис м.куб. газу на рік», – пояснила в.о.комерційного директора ПАТ «Закарпатгаз» Юлія Соколова.

За допомогою приладів дистанційної передачі даних дані про обсяги споживання газу надходять до оператора ГРМ щоденно. Це необхідно для належної організації добового балансування на внутрішньому ринку природного газу, яке стартувало 1 березня 2019 року.

У випадку, поки модеми не встановлені, фахівці ПАТ «Закарпатгаз» у різний спосіб зводять баланс газу у так званому «ручному режимі». Тобто, використовуючи телефон, електронну пошту, СМС-повідомлення та Viber.

«Якщо з представниками підприємств відсутній зв’язок, а таке буває досить часто, збір даних значно ускладнюється. А ще під час передачі даних так званим «ручним способом» зростає кількість помилок та неточностей. В результаті існує вірогідність застосування штрафів з боку Укртрансгазу, які будуть виставлені споживачам. Тому встановлення модемів, які автоматично передають необхідну інформацію, цілком логічне і виправдане», – додала в.о.комерційного директора ПАТ «Закарпатгаз» Юлія Соколова.

На необхідності встановлення модемів на газових лічильниках неодноразово наголошувала і Національна комісія з питань енергетики та комунальних послуг. Минулого року Регулятор надав підприємствам чергову відстрочку до травня поточного року під надання безвідкличного гарантійного листа. Проте 38% юридичних осіб Закарпаття ще не встановили необхідне обладнання. У випадку невиконання вимог кодексу ГРС ПАТ «Закарпатгаз» матиме всі юридичні підстави припинити розподіл газу даним компаніям, повідомляє прес-служба ПАТ «Закарпатгаз».

Нагадаємо, як ужгородець разом зі спільником обікрав два магазини техніки у Перечині більш ніж на півмільйона гривень

Читайте на ГК:До уваги закарпатців: Львівська залізниця інформує про зміни у розкладі руху приміських поїздів
Читайте на ГК:Черги на кордоні: у черзі на кордонах Закарпаття стоїть більше півтори сотні автомобілів
Читайте на ГК:"Діма і Владка на полі": мережу підкорює черговий кумедний ролик закарпатського гумориста (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка