1. Новини Закарпаття
  2. >

Україна погасила держборг у мільярд доларів

17.05.2019 13:47 Бізнес

Міністерство фінансів України погасило перший випуск облігацій зовнішньої державної позики під гарантію США у розмірі понад 1 мільярд доларів.

Міністерство фінансів України погасило перший випуск облігацій зовнішньої державної позики під гарантію США у розмірі понад 1 мільярд доларів.

Про це пише 24 канал.

Випуск облігацій здійснювали тричі: 

у 2014 році із процентною ставкою 1,844% на рік.

у 2015  із процентною ставкою менше 2% на рік.

у 2016 році із процентною ставкою менше 2% на рік.

Погасити останні дві позики Мінфін планує у травні 2020 року та вересні 2021 року.

У відомстві зазначили, що угода про гарантії запозичення із США в період збройної агресії на Сході допомогла Україні закласти фундамент для економічного зростання нашої держави. 

Міністерка фінансів Оксана Маркарова наголосила, що Україна виконує свої боргові зобов'язання вчасно і у повному обсязі.

Залучення кредитів з невисокою ставкою та під гарантію міжнародних партнерів дозволяє Україні продовжувати реформи, а отже – підвищувати рейтинги і зберігати довіру інвесторів, – додала вона. 

На кінець 2018 року держборг України у співвідношенні до ВВП знизився до 60,9%. А після першого кварталу 2019 року становить менше 60%. Для країн, які хочуть вступити до ЄС, державний борг не повинен перевищувати 60% ВВП країни.

У 2019-2021 роках Україні потрібно буде виплачувати близько 6 мільярдів доларів щороку. Але 2019 рік – найкритичніший, тому що залучати зовнішнє фінансування під час післявиборчих перипетій дуже складно – інвестори через невизначеність не готові давати гроші.

З усіх виплат значна частка, більше половини – офіційним кредиторам: МВФ, Євросоюз, США, і дефолт за цими зобов'язаннями в принципі неможливий. Ще один момент – понад дві третини усіх виплат необхідно буде здійснити через бюджет, який немає таких ресурсів, як Центробанк.

Нагадаємо, що названо розмір зарплати Уляни Супрун.

Читайте на ГК:У Києві голий чоловік на дорозі отримав удар від водія (ВІДЕО 18+)
Читайте на ГК:Дівчинка добірно матюкала батьків прямо в магазині (ВІДЕО 18+)
Читайте на ГК:До уваги закарпатців: замість бебі-боксу платитимуть гроші
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська