1. Новини Закарпаття
  2. >

Нацбанк почав тестувати 29 банків

12.05.2019 13:52 Бізнес

Регулятор перевірить фінустанови, на які сукупно припадає 93% активів банківського сектора.

Національний банк України почав стрес-тестування 29 банків, перелік яких було визначено в лютому поточного року. Про це йдеться в травневому Огляді банківського сектора НБУ, опублікованому в суботу, 11 травня.

Зазначається, що, за попередніми оцінками, кількість банків, які потребуватимуть вливання капіталу за базовим і негативним сценарієм стрес-тесту, зменшиться, якщо порівняти з попереднім роком. 

При цьому регулятор перевіряє фінустанови, на які сукупно припадає 93% активів банківського сектора: ПриватБанк, Ощадбанк, Альфа-Банк, Райффайзен Банк Аваль, Укрексімбанк, ПУМБ, Укргазбанк, УкрСиббанк, ОТП Банк, Креді Агріколь Банк, Акціонерний банк Південний, ТАСкомбанк, Кредобанк, Сбербанк, Прокредит банк, Укрсоцбанк, Мегабанк, банк Кредит Дніпро, Універсал банк, А-банк, Промінвестбанк, Ідея банк, банк Восток, МТБ банк, банк Інвестицій та накопичень, Індустріал банк, банк Глобус, Міжнародний інвестиційний банк, банк Форвард. 

Також НБУ почав проведення другого етапу оцінки стійкості банків - обробку результатів аналізу якості активів банків (AQR), підтверджених зовнішнім аудитом. 

Крім того, в НБУ зазначили, що до кінця 2019 року банкам необхідно сформувати буфер консервації капіталу в розмірі 0,625%. Він стане обов'язковим для кожного банку з початку 2020 року, коли почнеться перший етап введення буфера консервації капіталу. Надалі розмір буфера щорічно поетапно збільшуватися, поки не досягне 2,5% з 1 січня 2023 року. 

"Формування відповідного буфера забезпечить створення банками запасу капіталу більше мінімальної вимоги. У майбутньому це дасть можливість поглинати можливі втрати, які можуть виникати в умовах загального економічного спаду, без порушень нормативу достатності капіталу", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що НБУ збільшив ліміт на виведення дивідендів за кордон.

Читайте на ГК:"Грант у 500 тисяч гривень": Українська школярка винайшла пристрій, що рятує життя у замкнутому просторі
Читайте на ГК:"Вчителі чекають зарплат по 10 тисяч, а їх не буде". Чому новий Кабмін немає намірів піднімати доходи бюджетників, - Страна
Читайте на ГК:Євро теж дешевшає: НБУ знизив офіційний курс євро
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка