1. Новини Закарпаття
  2. >

В НБУ пояснили різке подорожчання овочів

10.05.2019 19:22 Бізнес

У квітні на ринку виник дефіцит деяких продуктів, що спровокувало стрибок зростання цін. У Нацбанку запевнили, що це тимчасове явище.

Ціни на овочі стрімко зросли у квітні через дефіцит імпортних продуктів і слабкий врожай в Україні. Про це йдеться в коментарі Національного банку про інфляцію, - передає Кореспондент.

Зазначається, що у квітні зростання цін на сирі продукти харчування прискорилося до 5,1%. Зокрема, після зниження в березні знову підвищилися темпи зростання вартості овочів борщового набору, передовсім за рахунок цін на цибулю і білокачанну капусту. 

"Це обумовлено виникненням ажіотажного попиту через недостатню пропозицію цих продуктів в Україні та країнах-імпортерах в результаті як слабкого врожаю минулого року, так і порівняно несприятливих погодних умов в квітні поточного року", - йдеться в поясненні. 

Експерти центробанку переконані в тому, що сплеск цін був тимчасовим і в найближчі місяці дія чинників зійде нанівець. 

Здебільшого в НБУ відзначають, що фактичний показник інфляції у квітні дещо перевищив траєкторію прогнозу центробанку.  

Фінрегулятор вважає, що зростання інфляції було зумовлене дією тимчасових факторів, зокрема перебоями поставок нафтопродуктів з Білорусі й анонсованими РФ обмеженнями на експорт енергетичних товарів в Україну, а також дефіцитом деяких продуктів. 

За оцінками НБУ, дія цих чинників буде вичерпана в найближчі місяці. Отже, інфляція буде продовжувати знижуватися згідно з прогнозом і бігтиме до цільових 5% +/- 1 п.п., чого досягне у 2020 році.

Нагадаємо, що в Україні прискорюється зростання цін на продукти.

Читайте на ГК:Курс валют 23 січня: Нацбанк знову послабив гривню
Читайте на ГК:Масово знімають надбавки і можуть урізати оклади. Як перерахують зарплати бюджетників і що від них залишиться, - Страна
Читайте на ГК:Курси валют на 22 січня: стан гривні покращується
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка