1. Новини Закарпаття
  2. >

Україна має намір закуповувати скраплений газ у США

09.05.2019 16:22 Бізнес

Представники Нафтогазу і МЗС України провели зустрічі з чиновниками з Держдепу, Конгресу і Міненергетики США.

Керівництво НАК Нафтогаз України і заступник голови Міністерства закордонних справ Олена Зеркаль провели офіційні зустрічі в США щодо закупівлі американського скрапленого газу (LNG), протидії Північному потоку-2 і здачі української ГТС в концесію. Про це повідомив у Facebook глава Нафтогазу Андрій Коболєв.

"На зустрічах в Державному департаменті та Міністерстві енергетики США говорилося, зокрема, про те, як забезпечити для України надійну можливість купувати LNG за конкурентною ціною", - написав він.

Коболєв додав, що це допоможе накопичити додаткові запаси газу на початку зими.

Глава Нафтогазу зазначив, що ризик припинення транзиту російського газу через Україну також обговорювався в ході зустрічей з представниками Адміністрації президента США, Конгресу і міжнародних фінансових організацій, які підтримують Україну.

За словами Коболєва, під час цих зустрічей українська делегація побачила зацікавленість в реформі українського ринку газу та процесі відділення незалежного оператора ГТС України на основі моделі з передачею йому ГТС в концесію.

"Розмовляючи з американськими сенаторами, які є співавторами кількох санкційних законопроектів, ми зосередилися на питаннях протидії проекту Північний потік-2", - написав Коболєв.

Читайте на ГК:"Готуємося до зупинки транзиту з 1 січня". Чому переговори по газу виявилися просто "розмовами" і до чого готуватися Україні взимку, - Страна
Читайте на ГК:Зеленський підписав закон про відтермінування штрафів для "єврономеірів"
Читайте на ГК:Опубліковано законопроект про ринок землі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка