1. Новини Закарпаття
  2. >

Нацбанк представив дорожню карту скасування валютних обмежень

09.05.2019 10:25 Бізнес

Обмеження, які зараз діють на валютному ринку, актуальні для підтримки макроекономічної та фінансової стабільності, проте всі вони будуть поступово скасовані.

Обмеження, які зараз діють на валютному ринку, актуальні для підтримки макроекономічної та фінансової стабільності, проте всі вони будуть поступово скасовані.

Про це йдеться у першому звіті Нацбанку про запровадження заходів захисту.

У Нацбанку зазначили, що всі обмеження, які досі зберігаються на валютному ринку, були введені до 2016 року насамперед через накопичення суттєвих макроекономічних дисбалансів упродовж 2010‒2013 років, анексію Криму та розгортання воєнного конфлікту на Сході, а також запровадження торговельних обмежень з боку РФ.

Попри поліпшення основних економічних показників упродовж 2016-2018 років певні ризики для макроекономічної стабільності зберігаються. Тож подовження частини обмежень на валютному ринку є необхідним, зазначили в НБУ.

Діючі заходи захисту забезпечать послідовність процесу валютної лібералізації. Національний банк послаблюватиме та скасовуватиме заходи захисту поступово і в міру поліпшення макроекономічної ситуації з урахуванням оцінки ефектів від вже знятих обмежень на валютному ринку.

Нагадаємо, у межах валютної лібералізації Нацбанк підвищив ліміт на репатріацію дивідендів з 7 до 12 млн євро на місяць. 

У Нацбанку нагадали, що це вже друге збільшення ліміту протягом 2019 року. У лютому НБУ разом із запровадженням близько 30 інших валютних послаблень збільшив ліміт на репатріацію дивідендів з 7 млн дол. США до 7 млн євро на місяць.

Також учора було скасовано валютні ліцензії для учасників фондового ринку, а для страхових компаній, що надають послуги зі страхування життя, пом'якшив вимоги для їх отримання, повідомляє Мінфін.

Нагадаємо, Українцям повернуть обов’язковий техогляд автомобілів

Читайте на ГК:Курси валют на 17 червня: Нацбанк зміцнив гривню
Читайте на ГК:"Немає сенсу будувати дороги, які відразу руйнують": Зеленський доручив розібратися з перевантаженими фурами
Читайте на ГК:"Відштовхував драбину рятувальників та викинувся голий з вікна": пожежники стали свідками трешової події (ВІДЕО 18+)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська