1. Новини Закарпаття
  2. >

В НБУ пояснили зміцнення гривні у квітні

03.05.2019 23:35 Бізнес

У квітні гривня зміцнилася до долара на 2,3%. Пропозиція валюти перевищувала попит завдяки притоку інвестицій в єврооблігації.

У квітні гривня зміцнилася до долара на 2,3%. Пропозиція валюти перевищувала попит завдяки притоку інвестицій в єврооблігації.

У квітні гривня зміцнювалася завдяки рекордним припливам іноземних інвестицій в облігації внутрішньої державної позики. Про це йдеться в макроекономічному огляді Національного банку. 

Відзначається, що через це пропозиція іноземної валюти від клієнтів банків перевищувала попит на неї. 

"В результаті, на валютному ринку протягом більшої частини місяця превалював ревальваційний тренд - гривня зміцнилася на 2,3% м/м до долара і 3,1% м/м до євро", - йдеться в огляді. 

При цьому Національний банк проводив інтервенції на валютному ринку з метою поповнення міжнародних резервів і згладжування надмірних коливань на ринку. За підсумками місяця позитивне сальдо операцій НБУ на валютному ринку склало майже 300 млн доларів. 

У НБУ відзначили, що на світових фінансових ринках ситуація для країн з розвалу ринками, за винятком останньої декади місяця, залишалася сприятливою завдяки пом'якшенню монетарної політики провідними центральними банками. 

"Однак поява позитивних економічних даних США на тлі слабких даних Єврозони зумовили стрімке зміцнення долара США. В результаті, в кінці квітня більшість валют країн, з ринками, що розвиваються, девальвували", - наголошується в огляді. 

Відзначимо, з початку року курс гривні до долара зріс на 4,3%, до євро - на 7%. 

Нагадаємо, що НБУ заявив про зниження ризиків у фінансовій системі.

Читайте на ГК:"Штрафувати за відсутність паспорта не будуть": у МВС пояснили, для чого потрібно носити паспорт під час карантину
Читайте на ГК:Майже у третини українців взагалі немає заощаджень - соцопитування
Читайте на ГК:Зеленський розповів про Великдень у новому форматі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська