1. Новини Закарпаття
  2. >

Нацбанк: хоча вибори й створюють ризики для гривні, але її курс зростає

20.04.2019 10:19 Бізнес

Курс гривні визначається попитом та пропозицією на валютному ринку, які залежать від настроїв та очікувань учасників ринку.

Погіршення девальваційних та інфляційних очікувань на тлі невизначеності в рік президентських та парламентських виборів є одним з актуальних ризиків, повідомили ЕП у прес-службі Національного банку..

«Однак наразі ми не бачимо відчутного психологічного тиску. Навпаки, під впливом ринкових факторів офіційний курс гривні з початку року зміцнився на 3,2% до 26,81 гривні за долар станом на 16 квітня», — йдеться у коментарі.

Серед чинників, що зумовили таку ситуацію на валютному ринку у першому та на початку другого кварталу, НБУ назвав:

сприятливу зовнішню цінову кон’юнктуру для товарів українського експорту, зокрема аграрної і металургійної продукції і стабільні надходження експортної виручки;слабке зростання імпорту товарів і помірні обсяги репатріації дивідендів в іноземній валюті за кордон;чистий продаж валюти населенням.

«За період з 1 січня по 15 квітня населення більше продало валюти, аніж купило її. Чистий продаж валюти населенням з початку року становив 131,1 млн дол. Тобто пропозиція валюти більша попиту на неї», — констатують в НБУ.

Сприятлива ситуація на валютному ринку дозволила Національному банку здійснити чисту купівлю валюти на ринку на 799,7 млн дол в резерви з початку року.

НБУ не береться прогнозувати, якою буде ситуація на валютному ринку після другого туру президентських виборів.

«Національний банк не оприлюднює власні очікування і прогнози щодо курсу гривні, щоб не вплинути на ситуацію на валютному ринку, яка має визначатися ринковими факторами», — повідомили в прес-службі регулятора.

Нагадаємо, ціна кілограма ранніх огірків з Виноградівщини стартує від 25 гривень (ВІДЕО)

Читайте на ГК:НБУ знизив офіційний курс євро на 9 копійок
Читайте на ГК:«ТвояEнергонезалежність»: акція Нафтогазу вводить людей в оману - АМКУ
Читайте на ГК:Загубилися мільярди. Чому в новому проекті бюджету немає ні грошей від податкових реформ, ні ривка економіки, - Страна
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка