1. Новини Закарпаття
  2. >

Нацбанк оцінив вплив виборів на курс гривні

19.04.2019 18:36 Бізнес

Центробанк не береться прогнозувати, якою буде ситуація на валютному ринку після другого туру президентських виборів.

Погіршення девальваційних та інфляційних очікувань на тлі невизначеності в рік президентських і парламентських виборів є одним з актуальних ризиків на валютному ринку. Про це в п'ятницю, 19 квітня, повідомляє Економічна правда з посиланням на прес-службу Нацбанку. 

"Однак поки ми не бачимо відчутного психологічного тиску. Навпаки, під впливом ринкових факторів офіційний курс гривні з початку року зміцнився на 3,2%, до 26,81 гривні за долар станом на 16 квітня", - йдеться в коментарі. 

Серед чинників, що зумовили таку ситуацію на валютному ринку в першому і на початку другого кварталу, НБУ назвав: сприятливу зовнішню цінову кон'юнктуру для товарів українського експорту, зокрема аграрної та металургійної продукції і стабільні надходження експортної виручки;слабке зростання імпорту товарів і помірні обсяги репатріації дивідендів в іноземній валюті за кордон;чистий продаж валюти населенням. 

"За період з 1 січня по 15 квітня населення більше продало валюти, ніж купило її. Чистий продаж валюти населенням з початку року склав 131,1 млн дол. Тобто, пропозиція валюти більша за попит на неї", - констатують в НБУ. 

Сприятлива ситуація на валютному ринку дозволила НБУ здійснити чисту купівлю валюти на ринку на 799,7 млн ​​дол в резерви з початку року. При цьому, НБУ не береться прогнозувати, якою буде ситуація на валютному ринку після другого туру президентських виборів. 

"Національний банк не публікує власні очікування і прогнози щодо курсу гривні, щоб не вплинути на ситуацію на валютному ринку, яка повинна визначатися ринковими факторами", - повідомили в прес-службі регулятора.

Читайте на ГК:"Готуємося до зупинки транзиту з 1 січня". Чому переговори по газу виявилися просто "розмовами" і до чого готуватися Україні взимку, - Страна
Читайте на ГК:Зеленський підписав закон про відтермінування штрафів для "єврономеірів"
Читайте на ГК:Опубліковано законопроект про ринок землі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка