1. Новини Закарпаття
  2. >

В НБУ прогнозують зниження рівня інфляції до кінця року

07.04.2019 20:48 Бізнес

Згідно з інфляційними прогнозами Нацбанку, на кінець 2019 року інфляція в Україні знизиться, приблизно, до 6%.

У Національному банку України прогнозують, що до кінця 2019 року рівень інфляції в Україні складе, приблизно, 6%. Про це заявив голова НБУ Яків Смолій в інтерв'ю виданню Central Banking. 

"Інфляція в 2018 році перевищила як наші очікування, так і наш цільовий показник. Однак вперше за багато років вона залишалася в межах десяти відсотків. Ми підвищили облікову ставку до 18% і бачимо результати. Нам вдалося зламати тенденцію, коли інфляція в 2015 році перевищувала 40%, і звести її до значень, виражених однією цифрою - це відмінний результат", - вважає він. 

За його словами, жорстка монетарна політика довела свою ефективність. 

"Ми бачимо позитивні тенденції. В кінці грудня 2018 року інфляція дорівнювала 9,8%. На кінець лютого цього року вона знизилася до 8,8%, що наближається до наших очікувань. Згідно з нашими інфляційними прогнозами, на кінець цього року інфляція буде, приблизно, 6 %. Це все, ще перевищує наш цільовий показник, але має тенденцію до зниження. Ми очікуємо, що рівень інфляції потрапить у межі цільового діапазону в першому кварталі 2020 року", - зазначив глава Нацбанку. 

Смолій додав, що інфляція перевищувала очікування НБУ в 2017 і 2018 роках, так як монетарна політика Національного банку не має всеосяжного впливу на цей процес. Зокрема, через сторонні чинники: тарифи на житлово-комунальні послуги, ситуація на зовнішніх ринках, напружене становище навколо можливих суперечок, наприклад, з Китаєм та ін.

Нагадаємо, що ЄС виділив 300 тисяч євро на навчання ромів в Україні.

Читайте на ГК:Разумков підписав закон, що відтерміновує штрафи для єврономерів ще на 90 днів
Читайте на ГК:Дзеркальна дата викликала в українців весільний бум (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Українці розповіли, яку люблять музику та кіно
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка