1. Новини Закарпаття
  2. >

Долар на валютному ринку 20 березня: чому можливий обвал курсу

20.03.2019 12:05 Бізнес

Середа може досить серйозно змінити розклад сил на валютному ринку.

Основна причина — вдале з точки зору обсягів розміщення ОВДП Міністерством фінансів у вівторок (залучено до бюджету в гривневому еквіваленті 12,5 млрд гривень з яких понад 80% в гривні).

Це виявилося досить несподівано як для спостерігачів (ми і самі прогнозували розміщення на 3-4 млрд гривень), так і для самого фінансового ринку і призведе до необхідності у частині іноземних покупців облігацій продавати валюту (сьогодні день розрахунку за ці папери). Так як обсяги купівлі ОВДП істотні — зростання пропозиції валюти на торгах може ситуативно зміцнити гривню, а Нацбанку дасть можливість поповнити ЗВР.

Крім цього, сьогодні ще запізнилися з бюджетними платежами за терміном клієнти також будуть активно продавати валюту, щоб закрити борги перед державою. Перспектива значних штрафів і пені за прострочення податкових зобов'язань різко активізує це бажання у компаній. Це також спрацює на нацвалюту.

Проти гривні працює:

1) зростання обсягів скупки валюти у імпортерів (вони викуповують майже весь приріст пропозиції);

2) зростання котирувань готівкового ринку (тут посилюється спекулятивна складова переливів валюти з безготівкового ринку на готівковий через операції по валютній позиції банків);

3) зростання ліквідності в системі на 3,1 млрд гривень -до 58,9 млрд станом на ранок середи. Правда — частина цих ресурсів сьогодні піде з ринку на оплату куплених ОВДП, але і у спекулянтів залишиться пристойний ресурс для розкачки курсу;

4) психологічний фактор росту долара майже на 1 гривню при продажу за останній тиждень. Експортери щодня притримують валюту, чекаючи оптимально високих котирувань і тільки потім продають основні обсяги. Це грає «на підвищення» курсу і створює нездоровий ажіотаж по скупці валюти з психологією -купити сьогодні, так як завтра буде дорожче.

Незважаючи на те, що ринок залишиться повністю залежним від курсових завдань і ситуативних розкладів великих гравців — ми все ж прогнозуємо деяке зниження котирувань міжбанку за рахунок валютних вливань іноземців на ринок для забезпечення оплати куплених облігацій. Ми прогнозуємо коридор по долару на сьогодні в межах 27,10-27,30 гривень з максимально можливим виходом НБУ на торги зі скупкою надлишку валюти (як мінімум на його стандартні 15 млн доларів) в «анонімному» форматі через Matching. Спекулянти сьогодні працюватимуть в режимі «в дві сторони», пише Мінфін.

Котирування готівкового валютного ринку:

На готівковому ринку фінансисти продовжують поступово задирати котирування, але сьогодні будуть дуже уважно стежити за ситуацією і поведінкою міжбанку.

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,05- 27,25 і продаж 27,28-27,55 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: покупка 27,20-27,30 гривень і продаж 27,34-27,40 гривень.

Нагадаємо, на Закарпатті за кількасот метрів від кордону зі Словаччиною затримали турка-нелегала

Читайте на ГК:Петиція про відставку глави АП Богдана набрала необхідну кількість голосів
Читайте на ГК:Названо імена захоплених у полон вісьмох українських військових
Читайте на ГК:FAZ: Перші призначення Зеленського - загроза повернення до старих часів є реальною
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus